Lösemi hastası Uğur için uygun donör aranıyor

Lösemi hastası Uğur için uygun donör aranıyor

Balıkesir'den İzmir'e oğlu Uğur'un tedavileri için gelen anne, "İnsanlardan kök hücre bağışçısı olmalarını istiyorum. Çocuklara umut olsunlar" dedi.

Ayvalık'ta yaşayan 2 çocuk annesi Bedevi Akyüz'ün yaklaşık bir ay önce Ayvalık Devlet Hastanesi'ne götürdüğü 7 yaşındaki oğlu Uğur'a, lösemi teşhisi konuldu.

Uğur Akyüz, tedavisi için İzmir Behçet Uz Çocuk Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi.

UĞUR UYGUN DONÖR BEKLİYOR

Uğur'un eğitim gördüğü Ayvalık Mecit Ataklı İlköğretim Okulu'ndaki öğretmeni Seher Özben, öğrencisi için sosyal medyadan kök hücre bağışı kampanyası başlattı.

Kampanya yoğun ilgiyle karşılanırken, 3-4 günde 200 kişi bağışçı oldu.

Fakat İzmir'de gördüğü kemoterapinin 7'nci kürünü tamamlayan Uğur, hala iyileşebilmek için uygun donör bulunmasını bekliyor.

"NAKİL OLABİLMESİ İÇİN 3 AY SÜRESİ VAR"

Bedevi Akyüz(30), koronavirüs salgını günlerinde oğluyla birlikte hastanede olduğunu belirterek, "Çok zor günler yaşadık, Allah kimsenin başına vermesin. Oğlum çok sıkılıyor, çok zor durumda. Şu anda ilik testi yapacaklar. Ben eşim ve 3 yaşındaki oğlumdan ilik aldılar. 3 ay süresi var, nakil olabilmesi için. Biz de insanlar bağış yapsın istiyoruz. Bizim çocuğumuza uymasa bile bekleyen binlerce çocuktan birine uysun. İnsanlardan en yakın Kızılay'a gidip kök hücre bağışçısı olmalarını istiyorum. Çocuklara umut olsunlar." dedi.

Lösemi hastası Uğur için uygun donör aranıyor #1

"TÜM TÜRKİYE'DEN DESTEK BEKLİYORUZ"

Uğur'un öğretmeni Seher Özben ise kök hücre bağışı için çağrıda bulunarak, "Kızılay'la görüşmeler yaparak program hazırladık. AHBAP Platformu da destek vereceğini söyledi. Koronavirüs salgınının iyileşme sürecinde, bayram sonrasında Ayvalık halkı Kızılay aracı ile buluşmayı bekliyor. Öğrencimizin kemoterapi süreci izleniyor. Çevre illerden de çok güzel dönüşler oldu. İzmir halkı da çok destek verdi, tüm Türkiye'den destek bekliyoruz. Aileden alınan kan uyumlu çıkmazsa, bağışçılar devreye girecek. Uğur'un için başlayacak kampanya kapsamında belki başka hasta ve bağış bekleyen çocuklarımıza faydamız olur." dedi.

Lösemi hastası Uğur için uygun donör aranıyor #2

"TÜM HASTA ÇOCUKLARA UMUT OLMALARINI İSTİYORUM"

Bağışların azaldığını belirten anne Akyüz, "İnsanlar evden çıkmadığı için kan bağışları çok azaldı. İnsanlardan kök hücre bağışı yapmalarını ve hem Uğu hem de tüm hasta çocuklar için bir umut olmalarını istiyorum." dedi.

Lösemi hastası Uğur için uygun donör aranıyor #3

Lösemi hastası Uğur için uygun donör aranıyor #4

Lösemi hastası Uğur için uygun donör aranıyor #5