Koronavirüsten ölen hamile kadının bebeği kurtarılamadı

Koronavirüsten ölen hamile kadının bebeği kurtarılamadı

Kocaeli’de koronavirüs nedeni ile 8 aylık hamile olduğu sırada hayatını kaybeden annenin karnından alınan bebek de tedavi gördüğü hastanede, hayatını kaybetti.

Kocaeli’nin Kartepe ilçesinde yaşayan Recep Aydın ve 8 aylık hamile olan eşi Betül Aydın'ın (38), kaldırıldıkları Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yapılan koronavirüs test sonuçları pozitif çıktı.

HAMİLE KADIN HAYATINI KAYBETMİŞTİ

Hastanede tedavi altında alınan çiftten kronik bronşit hastası olduğu öğrenilen Betül Aydın, 3 gün önce yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

BEBEĞİ AMELİYATLA ALINMIŞTI

Betül Aydın’ın 8 aylık bebeği ise ameliyatla kurtarılarak, İstanbul'da özel bir hastanede tedavi altına alındı.

BEBEK MÜDAHALELERE RAĞMEN KURTARILAMADI

Olaydan iki gün sonra, Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi gören baba Recep Aydın ise 14 gün süren tedavisinin ardından taburcu edildi. Kuvöz ile İstanbul'da sevk edildiği özel hastanede tedavi altına alınan bebek ise, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Hayatını kaybeden bebeğin, yarın hastane morgundan alınarak annesinin yanına defnedilmesi bekleniyor.

Koronavirüsten ölen hamile kadının bebeği kurtarılamadı #1

KÜÇÜK BEBEK ANNESİNİN YANINA DEFNEDİLDİ

Hastanede işlemleri tamamlanan küçük bebek, Aydın ailesinin yaşadığı Nusretiye Mahallesi’ndeki mezarlıkta son yolculuğuna uğurlandı.

Cenaze töreni öncesinde güvenlik önlemlerinin alınmasıyla beraber, kılınan cenaze namazının ardından küçük bebek, koronavirüs nedeni ile hayatını kaybeden annesi Betül Aydın’ın mezarının yanına defnedildi.

Koronavirüsten ölen hamile kadının bebeği kurtarılamadı #2

BABASI VE AİLESİ CENAZEYE GELEMEDİ

Aydın ailesinden 20 kişinin karantina altında olduğunu belirten, mahalle muhtarı Turan Yıldız, “Merhumun 2 gün önce annesini kaybettik. Bugün de çocuğu da kaybettik, kurtaramadılar. Ailesine baş sağlığı diliyorum. Babası ve ailesinden hiç kimse gelemedi. Hepsi karantinada. Biz kendi aramızda cemaati oluşturduk ve defnettik. Allah herkese sabır versin." dedi.

Koronavirüsten ölen hamile kadının bebeği kurtarılamadı #3

Koronavirüsten ölen hamile kadının bebeği kurtarılamadı #4

Koronavirüsten ölen hamile kadının bebeği kurtarılamadı #5