Koronadan korunmak için sahte alkol içen 5 kişi öldü

Koronadan korunmak için sahte alkol içen 5 kişi öldü

Zeytinburnu'nda, sahte alkol tükettikleri tespit edilen 5 kişi hayatını kaybederken, 4 kişinin yoğun bakımda tedavisi sürüyor.

Koronadan korunmak için sahte alkol içen 5 kişi öldü

İstanbul'un Zeytinburnu ilçesinde yaşayan Türkmenistan uyruklu Esger A., Narmurat E. ve Doskabul P.'den haber alamayan arkadaşları, durumu polise bildirdi.

İKİ KİŞİ EVDE ÖLÜ BULUNDU

Olay yerine gelen polis ekipleri, evin kapısını çilingir yardımıyla açtı. Esger A., Narmurat E. ve Doskabul P.'nin hareketsiz yattıklarını gören polisler, durumu sağlık ekiplerine bildirdi.

Sağlık ekipleri, Esger A. ile Narmurat E.'nin hayatını kaybettiğini belirledi. Hastaneye kaldırılan Doskabul P.'nin ise hayati tehlikesinin bulunduğu öğrenildi.

Koronadan korunmak için sahte alkol içen 5 kişi öldü #1

İstanbul'da sahte alkolden ölüm iddiaları ViDEO

KORONADAN KORUNMAK İÇİN SAHTE ALKOL İÇTİLER

Polis ekipleri, evde yaptığı incelemede, bu kişilerin evde sahte alkol tükettiklerini tespit etti. İncelemelerini sürdüren ekipler, sahte alkolü temin eden Türkmenistan uyruklu 2 kişiyi gözaltına aldı.

Evdeki 3 kişinin alkolü, koronavirüs salgınından korunabilmek için tükettikleri değerlendiriliyor.

Koronadan korunmak için sahte alkol içen 5 kişi öldü #2

ÜÇ KİŞİ DAHA SAHTE İÇKİDEN HAYATINI KAYBETTİ

Öte yandan, Merkezefendi Mahallesi'nde oturan Türkmenistan uyruklu Eresh K., yine Merkezefendi Mahallesi'nde yaşayan Hayıtbay B. ile Telsiz Mahallesi'nde yaşayan Mahmasharıp R. de hayatını kaybetti.

Koronadan korunmak için sahte alkol içen 5 kişi öldü #3

4 KİŞİ DE YOĞUN BAKIMDA

Zeytinburnu'nda sahte içkiden hayatını kaybedenlerin sayısı 5'e yükselirken, Arslan B., Abdulsalom B., Doskabul P. ile adının Ruslan olduğu belirlenen kişilerin de yoğun bakımdaki tedavileri devam ediyor.

AYNI OLAY İRAN'DA DA YAŞANDI

Öte yandan, bu durumun benzeri İran'da da yaşanmıştı. Ülkede sahte içki tüketen 500'ü aşkın kişi zehirlenerek hastanelere başvururken, hayatını kaybedenlerin sayısı ise 60'ı geçmişti.

İran'da 'alkol koronavirüse iyi geliyor' söylentisi 67 can aldı

Koronadan korunmak için sahte alkol içen 5 kişi öldü #4