Korona olan hemşire: Hastalığı hırsızlardan kaptık

Korona olan hemşire: Hastalığı hırsızlardan kaptık

Evlerine giren hırsızlar yüzünden koronavirüse yakalandıklarını iddia eden hemşire Elif Yılmaz, "Şu anda evime giren hırsızlar yüzünden covid olmam sebebiyle işimi yapamıyorum” dedi.

Korona olan hemşire: Hastalığı hırsızlardan kaptık

İstanbul Eyüpsultan Çırçır Mahallesi’nde, Elif Yılmaz ve Emre Yılmaz çifti iş yerlerinde çalıştıkları sırada evlerine hırsız girdi.

Komşularının haber vermesi üzerine eve gelen Yılmaz çifti, kapı kilidinin kırılmış ve evlerinin dağılmış olduğunu gördü.

Yılmaz çiftinin ihbarı üzerine eve gelen polis ekipleri konuyla ilgili çalışmalarını gerçekleştirdi. Eve giren 4 şüphelinin, elektronik cihazlardan kolonyaya kadar her şeyi beraberinde götürdükleri belirlendi.

Korona olan hemşire: Hastalığı hırsızlardan kaptık VİDEO

EVİ TOPLADIKTAN SONRA BELİRTİLER BAŞLADI

Ekiplerin evden ayrılmasının ardından dağılan eşyalarını toplayan Yılmaz çifti ve yakınları, bir süre sonra koronavirüs belirtileri göstermeye başladı.

Sağlık kuruluşuna başvurduklarında test sonucunun pozitif olduğu öğrenildi.

YAKIN ÇEVRELERİNDE POZİTİF VAKA ÇIKMADI

Sosyal çevrelerinde yaptıkları araştırmada koronavirüs vakası gözlemeyen Yılmaz çifti ve yakınları, hırsızlardan virüsün bulaştığını iddia etti.

Hırsızlık olayının ardından evde besledikleri kedinin travma yaşadığını belirten Elif Yılmaz, şüphelilerin kedilerine şiddet uygulamış olabileceğini söyledi.

Korona olan hemşire: Hastalığı hırsızlardan kaptık #1

HIRSIZLIK ANI KAMERALARA YANSIDI

Şüphelilerin eve girip çıktığı anlar, apartmanın güvenlik kameralarına yansıdı. Güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde, 5 şüphelinin beyaz bir araçlar apartmanın önüne geldiği görülüyor.

Şüphelilerin 1’i araçta beklerken 4 şüpheli binaya giriyor. Şüpheliler bir süre sonra çaldıkları eşyalarla birlikte geldikleri araçla olay yerinden uzaklaşıyor.

"EVİN ALTINI ÜSTÜNE GETİRMİŞLER"

Hemşire olduğunu ifade eden ev sahibi Elif Yılmaz, “Eşim özel sektörde çalışıyor. Olay sırasında ikimiz de iş yerindeydik. Komşularımız durumu 1 saat sonra kapımızı açık görünce fark ediyorlar. Bizi aradıkları gibi eve geldik. Evin altı üstüne gelmişti. Tanınmaz haldeydi. Biz hemen polisi aradık. Polis geldi. Olay yeri inceleme ekipleri geldi. Evimizden parmak izi aldılar. Gerekli incelemeleri yaptıktan sonra herhangi bir inceleme olduktan sonra haber vereceklerini söylediler.” dedi.

Korona olan hemşire: Hastalığı hırsızlardan kaptık #2

"VİRÜSÜN ODAĞININ HIRSIZ OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUZ"

Evinin dağılmış halde olduğunu dile getiren Yılmaz, “Bu sebeple ailem ve en yakın iki arkadaşım bana yardıma geldiler. Evi birlikte temizledik. Her yeri birlikte toparladık. Akabinde 6 gün sonra aynı gün aynı şiddette semptom göstermeye başladık. Hepimizde aynı semptomlar aynı gün başlayınca durumun farkına vardık. Hemen sağlık kuruluşuna başvurduk. Gerekli testlerimiz yapıldı. Sonucumuz pozitif geldi. Covid 19 hastalığına yakalandık. Bu hastalığa yakalandıktan sonra sosyal çevremizde etrafımızda bir süre virüs odağı aradık. Fakat hiçbir şekilde virüs odağı bulamadık. Tek bir odak vardı. Evimize hırsız girdiği gün evi hep beraber temizledikten sonra bu hastalığa yakalanmış olmamız. Virüsün odağının hırsız olduğunu düşünüyoruz.” diye konuştu.

Korona olan hemşire: Hastalığı hırsızlardan kaptık #3

"HIRSIZLAR YÜZÜNDEN İŞİMİ YAPAMIYORUM"

Hastalık sürecini anlatan Yılmaz, “Pozitif çıktıktan sonra ilaç tedavimiz başladı. 5 günlük tedavimiz oldu. Bu süreçte sadece kendi canımız için değil ailemizin canı için arkadaşlarımızın canı için de çok endişelendik. İlk bir haftayı ağır geçirdik. Daha bir iki gündür toparlanabiliyoruz. Yeni yeni ayaklanabildik. Hastalığın 10’uncu günündeyiz. Anne ve babamız 60 yaş üzerindeler. Onlar bu durumu daha ağır yaşadı. Hastalığı daha ağır geçiriyorlar. Henüz atlatabilmiş değiller. Sağlık çalışanlarına en çok ihtiyaç duyulduğu zamanda 10 gündür mesleğimi icra edemiyorum. Şu anda evime giren hırsızlar yüzünden covid olmam sebebiyle işimi yapamıyorum.” dedi.

Korona olan hemşire: Hastalığı hırsızlardan kaptık #4

"MADDİ KAYBIMIZ BİR SENELİK MAAŞIMIZ KADAR"

Evden çalınanlar hakkında konuşan Yılmaz, “Elektronik cihazlarımız, bilgisayarımız, oyun konsolumuz, dizüstü bilgisayarımız çalındı. Yeni evli olduğumuz için bunların hepsi yeniydi. Aralarında taksitini ödediğimiz ürünler var. Onların haricinde takılarım ve iki paket kolonyamız çalındı. Aynı zamanda evcil hayvanımıza zarar vermişler. Bir hafta kadar da kendisi bir travma yaşadı. Hala kapı çaldığında saklanacak delik arıyor. Ben ve eşim maaşla çalışıyorum. Bizim maddi kaybımız bir senelik maaşımızla eşdeğer. Manevi kaygılarımız da var. Hemşire olarak pandeminin ilk döneminden beri kendimi bu hastalığa karşı koruyabilmiştim. Bu sebeple bize bunu yaşatanların yakalanmasını ve cezalarını çekmelerini istiyoruz.” dedi.

Korona olan hemşire: Hastalığı hırsızlardan kaptık #5

İlginizi Çekebilir
Almanya elenince akıllara LGBT eylemi geldi
Almanya elenince akıllara LGBT eylemi geldi
436 YORUM
Dünya Kupası
Büyük farklar yaratan küçük yatırımlar
ADVERTORIAL
Highfx
Didem Soydan, transparan elbisesiyle dikkatleri üzerine çekti
Didem Soydan, transparan elbisesiyle dikkatleri üzerine çekti
175 YORUM
Magazin
Aslı Aydıntaşbaş'tan Nevşin Mengü'ye 6'lı masa desteği: Doğru söylüyor
Aslı Aydıntaşbaş'tan Nevşin Mengü'ye 6'lı masa desteği: Doğru söylüyor
257 YORUM
Gündem
Sosyal medyada Japon taraftarlara tepki
Sosyal medyada Japon taraftarlara tepki
311 YORUM
Futbol