Kastamonu'daki tarihi camide 15 yıl sonra ilk namaz

Kastamonu'daki tarihi camide 15 yıl sonra ilk namaz

Tam 15 yıldır imamı olmayan ve namaz kılınmayan tarihi Gideros Koyu Camisinde, çalışmalar neticesinde ilk namaz kılındı.

Kastamonu'daki tarihi camide 15 yıl sonra ilk namaz

Cide 'nin sembol noktalarından biri olan tarihi Gideros koyundaki camide Eylül 2005'ten beri ibadet edilmiyordu.

Gideros Koyu Camisinde Kaymakam Ali Açıkgöz’ün çalışmaları sonucu ilk namaz kılındı.

Kastamonu daki tarihi camide 15 yıl sonra ilk namaz #1

"GELEN YERLİ TURİSTLER RAHATÇA İBADET EDEBİLECEK"

Geçen hafta yaptıkları ziyarette camideki eksikliklerinin giderildiğini söyleyen Cide Kaymakamı Ali Açıkgöz, “Tarihi Gideros Camisine imam görevlendirmesi yaptık. Bu sayede artık gelen yerli turistler rahatça ibadet edebilecek” dedi.

Kaymakam Açıkgöz, “15 sene aradan sonra Tarihi Gideros Camii’nde Cuma namazı eda ettik. Allah vesile olan herkesten razı olsun.

Çok hayırlı bir işe katkıda bulundular. Rabbimiz bir ayeti kerimesinde aynen söyle buyuruyor: ‘Allah’ın mescitlerini ancak Allah’a ve ahiret gününe iman eden, namazı dosdoğru kılan, zekatı veren ve Allah’tan başkasından korkmayan kimseler imar eder.

Ta ki doğru yola ermiş olanlar da bunlardır.’ İşte bugün bize destek olarak burayı ibadete açmamızı sağlayanlar, bu ayeti kerimedeki sözlerle müjdeleniyorlar” diye konuştu.

Kastamonu daki tarihi camide 15 yıl sonra ilk namaz #2

MUTLULUK GÖZYAŞLARI DÖKÜLDÜ

Namaz esnasında mutluluktan gözyaşı döken yaşlıların olduğunu ifade eden Kaymakam Açıkgöz, “Rabbimizin bizi böyle güzel bir işle şereflendirmesi sebebiyle ne kadar şükretsek azdır” şeklinde konuştu.

2005’te imam hatipsiz kalan tarihi Gideros koyu camisinde altı sene önce restorasyon işlemleri bitmiş fakat ibadete açılamamıştı.

Caminin ibadete açılması için cami halılarının yapım masrafının tamamını AK Parti 26. Dönem Kastamonu Milletvekili Murat Demir karşıladı.

Kastamonu daki tarihi camide 15 yıl sonra ilk namaz #3

Kastamonu daki tarihi camide 15 yıl sonra ilk namaz #4

Kastamonu daki tarihi camide 15 yıl sonra ilk namaz #5