Kastamonu'daki selde hayatını kaybeden anne ve kızın eşyaları bulundu

Kastamonu'daki selde hayatını kaybeden anne ve kızın eşyaları bulundu

Bozkurt ilçesinde yaşanan sel felaketi sonrası yapılan çalışmalarda, yaşamını yitiren anne ve kızın eşyaları çamura gömülmüş haldeki sandıkta bulunarak, koruma altına alındı.

Kastamonu'daki selde hayatını kaybeden anne ve kızın eşyaları bulundu

Kastamonu’nun Bozkurt ilçesinde meydana gelen sel felaketine karşı çalışmalar devam ederken, yürekleri burkan bir an yaşandı.

Karadeniz Ereğli Belediyesi ekipleri, selin ardından destek olmak için günlerdir bölgede ve ağırlıklı olarak Bozkurt ilçesinde arama kurtarma faaliyetlerine katılıyorlar.

Kastamonu daki selde hayatını kaybeden anne ve kızın eşyaları bulundu #1

ÇAMURA GÖMÜLMÜŞ HALDE BULUNDU

Bozkurt ilçesinde Pınar Sokak’ta arama ve temizleme çalışmaları sırasında ekip, zemin katta çamura gömülmüş halde bir sandığa ulaştı.

Çeyiz sandığı açıldığında içinde yazmalar, işlemeli örtüler ve çoraba sarılmış halde kol saati, dört adet altın kutusunda, iki alyans, bir çift küpe ve 2 çeyrek altın olduğu görüldü.

Hayatını kaybeden anne ve kıza ait olduğu öğrenilen ziynet eşyaları, Karadeniz Ereğli Belediyesi'ndeki itfaiye amiri Burak Demirören imzasıyla ekip adına tutanak tutularak Polis Arama Kurtarma yetkililerine teslim edildi.

Sandıktaki diğer eşyalar özenle katlanarak korumaya alındı.

Kastamonu daki selde hayatını kaybeden anne ve kızın eşyaları bulundu #2

Kastamonu Bozkurt'ta yaşanan sel felaketinin ilk anları ViDEO ARŞiV