Kapıkule'de tırda 2 ton 70 kilo esrar ele geçirildi

Kapıkule'de tırda 2 ton 70 kilo esrar ele geçirildi

Gümrük Muhafaza ekiplerince ele geçirilen uyuşturucunun, bugüne kadar tek seferde ele geçirilen en yüksek miktardaki uyuşturucu olduğu bildirildi.

Kapıkule'de tırda 2 ton 70 kilo esrar ele geçirildi

Edirne Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü'nce, Kapıkule Gümrük Kapısı'nda gerçekleştirilen risk analizi sonucu, İtalya'dan Gürcistan'a gitmek üzere gümrük kapısına gelen yabancı plakalı tır riskli bulundu.

İNCELEME YAPILDI

Gübre cinsi eşya taşıdığı belirtilen tır, x-ray tarama cihazına yönlendirildi. Tarama sırasında şüpheli yoğunluğa rastlanması üzerine araç, arama hangarına alındı.

Kapıkule'de tırda 2 ton 70 kilo esrar ele geçirildi ViDEO

Kapıkule de tırda 2 ton 70 kilo esrar ele geçirildi #1

2 TON ESRAR ELE GEÇİRİLDİ

Narkotik dedektör köpeklerinin de araçta bulunan bazı çuvallara tepki vermesinin ardından, şüpheli çuvallar araçtan indirilerek içleri açıldı. Yapılan incelemede, 213 çuval içerisine gizlenmiş vaziyette 2 ton 70 kilo esrar bulundu.

Kapıkule de tırda 2 ton 70 kilo esrar ele geçirildi #2

TIR ŞOFÖRÜ GÖZALTINA ALINDI

Ele geçirilen rekor miktardaki uyuşturucunun piyasa değerinin yaklaşık 124 milyon 220 bin lira olduğu tespit edilirken, söz konusu uyuşturucuyu taşıyan tırın yabancı uyruklu şoför gözaltına alındı.

Kapıkule de tırda 2 ton 70 kilo esrar ele geçirildi #3

YENİ BİR REKORA İMZA ATILDI

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Twitter'dan yaptığı açıklamada, gümrük kapılarında kaçakçılığa, uyuşturucuya geçit vermediklerini belirterek, "Bakanlığımıza bağlı Gümrük Muhafaza ekiplerimizce Kapıkule’de gerçekleştirilen bir operasyonda, 2 ton 70 kilo ağırlığında esrar ele geçirilerek, yeni bir rekora imza atıldı. Geçtiğimiz aylarda İstanbul Havalimanı'nda ele geçirilen 1.7 ton uyuşturucu ile ülkemiz havalimanlarında gerçekleştirilen en yüksek miktardaki uyuşturucu yakalamasını gerçekleştiren ekiplerimiz, bu defa yeni ve daha büyük bir yakalamaya imza attı. Kapıkule Gümrük Kapısı'nda şüpheli bir tırda yapılan arama sonucu ele geçirilen 2 ton 70 kilo uyuşturucu, ülkemiz tarihinde kara kapılarında tek seferde gerçekleştirilen en yüksek miktardaki uyuşturucu yakalaması oldu. Bu önemli yakalamayı gerçekleştiren, başta Edirne Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü olmak üzere gece gündüz demeden büyük bir özveriyle kaçakçılıkla mücadele eden Gümrük Muhafaza ekibimizi canı gönülden kutluyorum." dedi.

Kapıkule de tırda 2 ton 70 kilo esrar ele geçirildi #4

Kapıkule de tırda 2 ton 70 kilo esrar ele geçirildi #5

İlginizi Çekebilir
TBMM'de Kılıçdaroğlu'nun bütçe konuşmasında tansiyon arttı
TBMM'de Kılıçdaroğlu'nun bütçe konuşmasında tansiyon arttı
1782 YORUM
Politika
Altın Kelebek'te ödül alan Pınar Deniz: Dünyayı kurtarmam lazım dedim
Altın Kelebek'te ödül alan Pınar Deniz: Dünyayı kurtarmam lazım dedim
743 YORUM
Gündem
Günde 10 dakika ayırın, günlük 300 USD kazanın!
ADVERTORIAL
CryptoTrader
Alibeyköy'de tramvay ile İETT otobüsü çarpıştı
Alibeyköy'de tramvay ile İETT otobüsü çarpıştı
377 YORUM
3. Sayfa
TÜİK kasım ayı enflasyonunu açıkladı
TÜİK kasım ayı enflasyonunu açıkladı
711 YORUM
Ekonomi