Kahramanmaraş'ta imam cemaate namaz kıldırdıktan sonra öldü

Kahramanmaraş'ta imam cemaate namaz kıldırdıktan sonra öldü

Hacı Ali Sabancı Camisi'nin 58 yaşındaki imamı, cemaatle namaz kıldıktan sonra fenalaştı. Hastaneye kaldırılan imam, kurtarılamadı. İmamın ölümü, ailesini ve cami cemaatini yasa boğdu.

Kahramanmaraş'ın Dulkadiroğlu ilçesi Bayazıtlı Mahallesi'ndeki Hacı Ali Sabancı Camisi'nde görev yapan 58 yaşındaki Arif Köşker, cumartesi ikindi namazını kıldırdıktan sona cübbesini çıkarırken birden yere yığıldı.

Cemaatin çağırdığı sağlık ekipleri, Köşker'i Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi'ne götürdü.

Burada tedaviye alınan Köşker, doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamadı.

37 YILLIK İMAM

Bir süre önce kalp ameliyatı olan ve damar tıkanıklığı yaşayan Arif Köşker'in ölümü, ailesini ve cami cemaatini yasa boğdu.

37 yıldır imamlık yapan Köşker'in cenazesi, Hacı Ali Sabancı Camisi'nde kılınan cenazenin ardından Kılağlı Mahallesi Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Kahramanmaraş ta imam cemaate namaz kıldırdıktan sonra öldü #1

“İÇERİYE GİRDİĞİMİZDE SIRTÜSTÜ YATIYORDU”

Cami görevlisi Musa Şeker, Arif Köşker'i kaybetmenin üzüntüsünü yaşadıklarını belirterek, "Cumartesi günü ikindi namazını kıldıktan sonra cübbesini çıkarırken düşüyor. Biz dışarı çıkmıştık, Suriyeli bir arkadaşımız 'Hoca bayıldı' dedi. İçeriye girdiğimizde sırtüstü yatıyordu, 'Ben iyiyim, ambulans çağırmayın' dedi. Biz de kendisini dinlemedik, ambulansı çağırdık. Doktor, iki elini havaya kaldırmasını istedi ancak sağ elini kaldırdı, sol elini kaldıramadı. Ayağa da kalkamayınca ambulansla hastaneye götürüldü ve vefat haberi geldi." dedi.

Kahramanmaraş ta imam cemaate namaz kıldırdıktan sonra öldü #2

Kahramanmaraş ta imam cemaate namaz kıldırdıktan sonra öldü #3