İzmirli taksici 60 bin lirayı sahibine teslim etti

İzmirli taksici 60 bin lirayı sahibine teslim etti

Aracında unutulan 60 bin lirayı müşterisine teslim eden şoföre, para sahibi tarafından 31 lira bahşiş bırakıldı.

İzmirli taksici 60 bin lirayı sahibine teslim etti

İzmir'in Bayraklı ilçesinde, taksi sürücülüğü yapan Tarık Mum, müşterisi M.K.'nin araçtan inerken içinde 60 bin lira olan poşeti unutması üzerine, parayı sahibine ulaştırdı.

M.K. ise parasını aldıktan sonra Mum'a, kendisini Altındağ'a götürmesini söyledi.

31 LİRA BAHŞİŞ

M.K., gideceği adreste taksiden inerken de verdiği 50 TL'nin üzeri olan 31 TL'yi taksiciye bahşiş olarak bıraktı. Durumdan haberdar olan İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı, Mum'a plaket verip, para ile ödüllendirdi.

İzmirli taksici 60 bin lirayı sahibine teslim etti ViDEO

"PARALARI GÖRÜNCE HEMEN GERİ DÖNDÜM"

Tarık Mum, yaşanan olayı şöyle anlattı:

"M.K. acele bir şekilde bankaya gitmesi gerektiğini söyledi. İstediği yere gittikten sonra 100 TL uzattı. Ben de bozuk olmadığını söyleyerek, ileride bulunan taksi durağında bozdurabileceğimizi belirttim. Taksicileri de tanıdığını söyledikten sonra parayı bozdurup taksimetrede yazan 30 TL'yi verdi ve gitti. Ben de yeniden durağa doğru yola koyuldum. Arka camın açık olduğunu fark edip kapatmak için hamle yaptığımda siyah bir poşet ile şemsiye olduğunu gördüm. Poşetin içindeki paraları görünce hemen müşteriyi bıraktığım yere döndüm, ancak kendisini bulamadım. Bunun üzerine Bayraklı Adliyesi'ndeki polislere durumu bildirdim."

İzmirli taksici 60 bin lirayı sahibine teslim etti #1

"PARAYI ALMAK AKLIMIN UCUNDAN BİLE GEÇMEDİ"

Parasını teslim alan M.K.'nin kendisine zoraki teşekkür ettiğini belirten Mum, "Karakolda yaklaşık 1.5 saat bekledikten sonra, paranın sahibi gelerek emanetini teslim aldı. Karakoldan çıktığımızda da 'Beni Altındağ'a bırakır mısın?' dedi. İstenen adrese gittiğimizde taksimetre 19 TL yazmıştı, kendisi 50 TL uzattı. Para üstünü uzatırken, 'Ben hakkımı helal ediyorum, sen de et' dedi ve para üstünü almadı. Kendisi parayı kuyumcudan aldığını ve havale yapacağını da söyledi. Parayı almak aklımın ucundan bile geçmedi. Değil 60 bin TL 60 milyon da olsa parayı yine gider sahibine teslim ederdim. Çünkü ailem ben bu şekilde yetiştirdi. Parayı teslim ettiğime dair tutanağı da 18 yaşındaki oğluma gönderdim. Ona, 'Belki malımız mülkümüz yok ancak bizden size kalan miras namuslu ve güvenilir olmak' dedim." diye konuştu.

İzmirli taksici 60 bin lirayı sahibine teslim etti #2

"BU DAVRANIŞ TÜM ARKADAŞLARA ÖRNEK OLSUN"

İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Celil Anık, yaşanan olay sebebiyle taksiciler olarak Tarık Mum ile gurur duyduklarını söyledi.

Anık, "Tarık kardeşimizin yaptığı, taksicilerin işlerini düzgün ve dürüst yaptığının göstergesidir. Ben de kendisini tebrik ediyorum ve oda olarak ufak bir ödül verme kararı aldık. Onun bu davranışı tüm arkadaşlarımıza örnek olsun. İşimiz gereği araçlarımızda çok sık eşyalar unutuluyor. Ancak son yıllar hiç bu kadar yüksek bir miktar unutulmamıştı." dedi.

İzmirli taksici 60 bin lirayı sahibine teslim etti #3

İzmirli taksici 60 bin lirayı sahibine teslim etti #4

İlginizi Çekebilir
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı camdan izleyen CHP'li: Engin Özkoç
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı camdan izleyen CHP'li: Engin Özkoç
375 YORUM
Gündem
Twitter'da Trabzon fotoğrafı dalga konusu oldu
Twitter'da Trabzon fotoğrafı dalga konusu oldu
315 YORUM
Yaşam
Erdoğan'ın anayasa çağrısı CHP'de kafaları karıştırdı
Erdoğan'ın anayasa çağrısı CHP'de kafaları karıştırdı
516 YORUM
Gündem
Ataşehir'de hastaya eziyet edilen hastanenin faaliyeti durduruldu
Ataşehir'de hastaya eziyet edilen hastanenin faaliyeti durduruldu
571 YORUM
Gündem
Bitcoin ile milyoner oldu! Günde 4.700TL kazanıyor!
ADVERTORIAL
Highfx