İzmir'de sigorta şirketi dolandırıcılarına operasyon

İzmir'de sigorta şirketi dolandırıcılarına operasyon

Suç örgütü kurarak sigorta şirketlerini 20 milyon TL dolandırdıkları iddia edilen 13 kişi, düzenlenen operasyonla yakalandı.

İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, sigorta şirketlerinin avukatları tarafından verilen şikayet dilekçelerinde sigorta şirketlerinden haksız olarak ödeme almak için sahte kaza düzenlendiği iddiaları üzerine harekete geçti.

SAHTE KAZA RAPORLARIYLA BEDEL TALEP ETTİLER

Suç örgütüne yönelik araştırmada şüphelilerin, iddiaya göre genellikle trafik ışıklarına veya araçlara çarpmak suretiyle bilinçli kaza yaparak düzenlenen sahte kaza raporları ile fahiş şekilde gerçek olmayan onarım ve parça bedeli talep ettikleri belirlendi. Şüphelilerin araçları da kendilerine ait oto tamirhanelerinde tamir ettirdikleri belirtildi. Aynı sürücülerin birden fazla kazaya karıştığı ve kazaların güvenlik veya şehir polis kameralarının bulunmadığı bölgelerde gerçekleştiği, aynı çekicilerle servislere getirildiği de tespit edildi. Yine kaza tespit tutanaklarının sonradan düzenlendiği ve değiştirildiği belirlendi.

ZOR KULLANDILAR

Suç örgütünün kendilerini dolandırdığını iddia eden sigorta şirketleri, onarım taleplerini reddetmesi üzerine örgüt üyelerinin birden fazla sigorta binasını basarak şirket yöneticilerine hakaret ve tehditkar söylemlerde bulunduğu ve zor kullanarak gözdağı verdikleri iddiasıyla şikayetçi oldu.

İzmir de sigorta şirketi dolandırıcılarına operasyon  #1

20 MİLYON TL DOLANDIRDILAR

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatı üzerine harekete geçen İzmir Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Ekonomik Suçlarla Mücadele Büro Amirliği, 288 ayrı eylem gerçekleştirdiği öne sürülen şüphelilere İzmir merkezli iki ilde operasyon yaptı. 26 sigorta şirketini 20 milyon TL civarında zarara uğrattıkları önesürülen M.K., İ.K, G.K., M.K., A.C.A., M.D., E.Ç., Y.E.A., Y.K., V.K., A.A., T.M. ve Y.K isimli şahıslar adreslerinde yakalanarak gözaltına alındı.

İzmir de sigorta şirketi dolandırıcılarına operasyon  #2

5 KİŞİ CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ

Şüpheliler, emniyetteki işlemlerinin ardından İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'na sevk edildi. 2 şahıs sevk edildikleri savcılık tarafından, 6 şahıs mahkemece adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı. Adliyeye sevk edilen 5 şahıs ise tutuklanarak cezaevine gönderildi.

İzmir de sigorta şirketi dolandırıcılarına operasyon  #3

İzmir de sigorta şirketi dolandırıcılarına operasyon  #4

İlginizi Çekebilir
BİM İcra Kurulu Üyesi Aykaç eleştirilere yanıt verdi
BİM İcra Kurulu Üyesi Aykaç eleştirilere yanıt verdi
1012 YORUM
Gündem
Melis Sezen, Carlos Ponce ile dans etti
Melis Sezen, Carlos Ponce ile dans etti
165 YORUM
Magazin
Depremzededen İmamoğlu’na tepki
Depremzededen İmamoğlu’na tepki
602 YORUM
Gündem
Günde sadece 30 dakikanı ayırarak zengin olabilirsin!
ADVERTORIAL
CoinPro
Kemal Kılıçdaroğlu'nun altılı masaya Diyanet İşleri Başkanı önerisi
Kemal Kılıçdaroğlu'nun altılı masaya Diyanet İşleri Başkanı önerisi
954 YORUM
Gündem