İzmir'de patlayan su borusu körfezi kahverengiye boyadı

İzmir'de patlayan su borusu körfezi kahverengiye boyadı

Konak ilçesinde su borusunun patlaması sonucu ev ve iş yerlerini su bastı, körfez çamur oldu.

İzmir'de patlayan su borusu körfezi kahverengiye boyadı

İzmir'in Konak ilçesi Halil Rıfat Paşa Mahallesi'nde, mahallede yol çalışması yapıldığı sırada henüz bilinmeyen bir sebeple temiz su borusunda patlama meydana geldi.

İzmir'de patlayan su borusu körfezi kahverengiye boyadı

EV VE İŞ YERLERİNİ SU BASTI

Patlamanın etkisiyle şiddetli bir şekilde taşkın oluşurken, bazı ev ve iş yerlerini su bastı.

İzmir de patlayan su borusu körfezi kahverengiye boyadı #1

EKİPLER MÜDAHALE ETTİ

Mahalle sakinleri durumu yetkililere bildirirken, olay yerine gelen itfaiye ekipleri de sevk edildi. İzmir Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin çalışması sonucunda durum kontrol altına alındı. Olayda bazı ev ve iş yerlerinde ise maddi hasar meydana geldi. Yetkililer, patlayan borunun temiz su borusu olduğunu bildirdi.

İzmir de patlayan su borusu körfezi kahverengiye boyadı #2

İZMİR KÖRFEZİ'NİN RENGİ DEĞİŞTİ

Su borusunun patlamasıyla İzmir Körfezi'nin rengi değişirken, Karataş sahili açıklarında denizin rengi kahverengiye dönüştü. Sahilde yürüyüş yapan İzmirliler, gördükleri manzara karşısında büyük bir şaşkınlık yaşadı.

İzmir de patlayan su borusu körfezi kahverengiye boyadı #3

VATANDAŞ MANZARADAN ŞİKAYETÇİ

Denizi kahverengi görünce şaşırdıklarını belirten Adem Küçük (33), "Umarım yetkililer en kısa sürede körfezi temizler ve bizler de o güzel manzarayı izlemeye devam ederiz" dedi.

Yetkililere seslenen Hasan Çakmak (55) ise, "Denizi kahverengi görünce şok oldum. Yetkililerin bir an önce önlem alıp, denizin rengini eski haline getirmesi gerekiyor" ifadelerini kullandı.

İzmir de patlayan su borusu körfezi kahverengiye boyadı #4

PATLAYAN BORU TAMİR EDİLDİ

İzmir Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, Konak ilçesi Halil Rıfat Paşa Mahallesi'ndeki yol yapım çalışması sırasında İZSU'ya ait 300 milimetre çapındaki çelik içme suyu borusunun patlaması nedeniyle oluşan hasarın, ekiplerin kısa sürede yaptığı müdahaleyle giderildiği belirtildi.

İzmir de patlayan su borusu körfezi kahverengiye boyadı #5

Patlayan borunun hızlı bir şekilde onarıldığı ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Bölgedeki aboneleri etkileyen su kesintisi yaşanmadı. İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ve İZBETON ekipleri de çalışmalara destek vererek bölgedeki vatandaşların mağduriyetini gidermek için yoğun çaba harcadı. Suyun akışı ile ızgara ve kanalizasyon hattına giren malzemeler, İZSU ekiplerince temizlendi ve hattın tıkanması önlendi."

İzmir de patlayan su borusu körfezi kahverengiye boyadı #6

"BULANIKLIK GEÇİCİ, KÖRFEZ ESKİ HALİNE DÖNECEK"

Açıklamada, ana borunun patlaması sonrası şiddetli akan suyla birlikte yüzeydeki toprağın İzmir Körfezi'ne sürüklenmesinin, deniz üzerinde yarattığı bulanıklığın geçici olduğu ve endişe edecek bir durum olmadığı aktarıldı.

İzmir de patlayan su borusu körfezi kahverengiye boyadı #7