İstanbul'dan Siirt'e yanlış kişinin cenazesi gönderildi

İstanbul'dan Siirt'e yanlış kişinin cenazesi gönderildi

Cenaze aracıyla Siirt'e getirilen tabuttan İstanbul'da hayatını kaybeden kadının naaşı yerine bir başka kişiye ait cenaze çıktı.

İstanbul'dan Siirt'e yanlış kişinin cenazesi gönderildi

Böbrek yetmezliği nedeniyle tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Gurbet Dadan'ın cenazesi, işlemlerin ardından oğlu Ercan Dadan'a teslim edildi. Yakınları tarafından Küçükçekmece'den alınan tabut İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne (İBB) ait cenaze aracıyla Siirt'e getirildi.

CENAZE NAMAZI ÖNCESİ FARK ETTİLER

Dadan'ın yakınları, Siirt Sancaklar Çarşı Camisi'nde cenaze namazı kılınması için teslim aldıkları tabutu açınca cenazenin Gurbet Dadan'a ait olmadığını gördü. Dadan'ın yakınları ile cenaze aracı görevlisi arasında tartışma yaşandı.

İstanbul dan Siirt e yanlış kişinin cenazesi gönderildi #1

İstanbul'dan Siirt'e yanlış kişinin cenazesi gönderildi VİDEO

GETİRİLEN ARAÇTA 4 CENAZE OLDUĞU BİLDİRİLDİ

Gurbet Dadan'ın oğlu Ercan Dadan, yaşananlara tepki göstererek içinde dört cenazenin daha olduğu aracın İstanbul'dan Sakarya'ya, Sakarya'dan da Siirt'e geldiğini söyledi.

İstanbul dan Siirt e yanlış kişinin cenazesi gönderildi #2

"AÇTIĞIMDA ANNEME AİT OLMADIĞINI GÖRDÜM, KARIŞTIRDILAR VE MAĞDUR OLDUK"

Dadan şunları söyledi: "Annemin cenazesini kendi elimle teslim aldım. Evraklarını da aldım. Küçükçekmece'den Siirt'e getirilmek üzere cenaze aracına alındı. Ambulansa 4 cenaze daha alındı. Son cenaze Siirt'e getirildi. Burada cenazeyi açtığımda anneme ait olmadığını gördüm. Cenazeyi diğer illerde karıştırdılar ve mağdur olduk."

İstanbul dan Siirt e yanlış kişinin cenazesi gönderildi #3

CENAZENİN BULUNMASI İÇİN ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Öte yandan henüz kime ait olduğu belirlenemeyen naaş cenaze aracıyla geri gönderilirken ailesi, Gurbet Dadan'ın cenazesinin bulunması için çalışmalarını sürdürüyor.

İstanbul dan Siirt e yanlış kişinin cenazesi gönderildi #4