İstanbul'da motosiklet hırsızının ilginç yöntemi

İstanbul'da motosiklet hırsızının ilginç yöntemi

Üsküdar'da motosikleti satın almak için motosiklet sahibiyle buluşan hırsız, yoldan geçen kişiyi 'babam' diye tanıtıp kayıplara karıştı.

İstanbul'da motosiklet hırsızının ilginç yöntemi

Üsküdar’da geçtiğimiz pazartesi günü meydana gelen olayda, 7 yıldır motosiklet kullanan Yunus Emre Yanık, 5 ay önce aldığı motosikletini satmak için internet satış sitelerine ilan verdi.

BABASI OLARAK TANITTI

İddiaya göre satış sitesinden kendisine ulaşan Burak D., motoru beğendiğini, satın almak istediğini söyledi. Motosikletini satan Yanık ile Üsküdar sahilde buluşan şahıs, yanında getirdiği bir kişiyi de Yanık’a babası olarak tanıttı.

Motosikleti denemek isteyen şahıs, babasını rehin bırakıp motosiklete binerek hareket etti. Şahsın bir türlü gelmemesinden şüphelenen Yanık, babası olarak tanıttığı şahsa Burak D.'yi arattı.

İstanbul'da motosiklet hırsızının ilginç yöntemi VİDEO

MOTOSİKLETİN ÇALINDIĞINI ANLADI

Burak D'ye ulaşılamaması üzerine şüphelenen Yanık, durumu polise bildirdi. Polis olay yerine geldikten sonra şahsa, "Sen babası mısın?" diye soran Yanık, "Hayır" cevabını alınca motosikletinin çalındığını anladı.

İstanbul da motosiklet hırsızının ilginç yöntemi #1

"POLİSİ ARADIM"

Hırsızlık mağduru Yunus Emre Yanık, “Benimle internet üzerinden iletişime geçen Burak D. denen şahıs, motoru almak istediğini söyledi. Beni arayarak babasıyla birlikte Üsküdar meydana geldiğini söyledi. Buluştuğumuzda kendisini ve babasını tanıttı. Motorla ilgili sorular sordu. Orada kendisine güven kazandırttı, sonuçta sözde babası da yanındaydı. Motosiklette bir şey var mı diye bakıp tur atmak istedi. Ben de kendisine motoru verdim. Motora binip Kuzguncuk Beykoz tarafına doğru gitti. 10-15 dakika geçti babası denen şahsa 'Oğlunu ara gelsin' dedim. 'Arayayım.' dedi, aradı 'açmıyor birazdan gelir.' dedi. Aradan yine 10-15 dakika geçti. İşte o zaman adam bizden uzaklaşmaya çalıştı. Biz yine peşini bırakmadık. Aradan yine 40-45 dakika geçti, son defa oğlunu ara dedik, aradı ulaşılamıyor dedi, biz de aradık aynı şekilde ulaşamadık. Sonra ben polisi aradım." dedi.

"BABA DEDİĞİNE GÜVENDİK MAĞDUR OLDUK"

Ayrıca Yanık, "Adamın da yanına gidip, 'O senin gerçekten oğlun muydu?' dedim, 'O benim oğlum değildi.' dedi. Olay zaten burada bitti. İlk başta aradan 10 dakika geçince sormuştum 'Oğlum' demişti, daha sonra ise oğlu olmadığını söyledi. Olayla ilgili karakola gittik ifade verdi. Babam dediği şahsı ifade sonrası salmışlar. Baba baba dediğine güvendik, hırsızlık mağduru olduk.” ifadelerini kullandı.

MOTOSİKLETİ BULANA 5 BİN LİRA ÖDÜL

Hırsızın babası olarak tanıttığı kişi ise sahilde gezdiği sırada Burak D. isimli şahsın yanına geldiğini, motosiklet alacağını söyleyip kendisinden yardım istediğini, şahsı tanımadığını söyledi.

Hırsızlık mağduru Yunus Emre Yanık, motosikletini bulana ya da yerini söyleyene 5 bin lira vereceğini belirtti.

İlginizi Çekebilir
Fenerbahçe, yeni transferi Ozan Suncak'ın sözleşmesini feshedecek
Fenerbahçe, yeni transferi Ozan Suncak'ın sözleşmesini feshedecek
785 YORUM
Transfer dosyası
Çin'de sağlık görevlileri, kadına sokak ortasında anal test yaptı
Çin'de sağlık görevlileri, kadına sokak ortasında anal test yaptı
407 YORUM
Dünya
Murat Boz saç ektirdi
Murat Boz saç ektirdi
582 YORUM
Magazin
Göztepe - Altay maçında kaleciye saldırı
Göztepe - Altay maçında kaleciye saldırı
492 YORUM
Futbol
Bu sistem bir harika! Şimdi 300$ yatırın, yarın 1200$ kazanın!
ADVERTORIAL
Highfx