İstanbul’da evini su basan kadın yardım bekliyor

İstanbul’da evini su basan kadın yardım bekliyor

20 kedisi, 10 köpeği ile aynı odada yaşadığı belirtilen yaşlı kadının, 6 yıldır yalnız yaşadığı ve kimsesi olmadığı ortaya çıktı.

İstanbul’da evini su basan kadın yardım bekliyor

İstanbul’da dün öğlen saatlerinde etkili olan şiddetli yağış, su baskınlarına neden oldu.

Başakşehir Şahintepe Mahallesi’nde bir gecekonduda yalnız yaşayan 70 yaşındaki Mukaddes Pehlivan’ın evini de su bastı.

10 KEDİ VE 10 KÖPEKLE YAŞIYOR

Evde 20 kedi ve 10 köpekle yaşayan Pehlivan’ın yıkık, dökük harabe bir evde 6 yıldır yaşadığı ortaya çıktı. Kimsesi olmayan ve 1 yıl önce de annesini kaybeden Pehlivan, ‘çocuklarım’ dediği kedi ve köpeklerini bırakıp evden çıkmak istemedi.

İstanbul’da evini su basan kadın yardım bekliyor ViDEO

POLİS UZUN UĞRAŞLAR SONUNDA İKNA ETTİ

Suyu tahliye etmek için olay yerine giden itfaiye ekipleri, yaşlı kadını dışarı çıkarmakta başarılı olamayınca polis müdahale etti. Kedi ve köpeklerini bırakmak istemeyen kadını, polisler uzun uğraşlar sonunda ikna ederek su dolu evden çıkardı. Sağlık ekipleri de yaşlı kadını, sağlık kontrolünden geçirdi.

İstanbul’da evini su basan kadın yardım bekliyor #1

VETERİNER EKİPLERİ KEDİ VE KÖPEKLERİ TOPLADI

Başakşehir Belediyesi’nin veteriner ekipleri eve gelerek kedi ve köpekleri sağlık kontrolünden geçirmek için tek tek toplayıp, kliniğe götürdü. Evdeki saldırgan bir köpek ise bayıltılarak araca alındı.

KÖPEKLER UYUZ HASTALIĞINA YAKALANDI

Yaşlı kadın, sağlık kontrollerinden sonra geri getirilmek şartıyla kedi ve köpeklerin kliniğe götürülmesine ikna oldu. Hayvanların ekipler tarafından alındığı sırada gözyaşı döken yaşlı kadını, polisler evden uzaklaştırdı. Veteriner hekim, evdeki köpeklerden birkaçının uyuz hastalığına yakalandığı söyledi.

İstanbul’da evini su basan kadın yardım bekliyor #2

YAŞLI KADIN 6 YILDIR O EVDE YAŞIYOR

Harabe içindeki evde 6 yıldır yalnız yaşayan Pehlivan, hayvanlara çok düşkün olduğunu ve onları asla bırakmayacağını söyledi. Yıkık, dökük bir evde yaşayan yaşlı kadına, komşularının yardım ettiği öğrenildi.

“ONLAR BENİM ÇOCUKLARIM”

Her yerin su içinde olduğunu pencereden anlatan Pehlivan, “Kedi ve köpekleri bir kere alıp barınağa götürdüler, onun acısını hiç unutmuyorum, perişan oldum. Çocuklarım onlar beni istiyor. Onlara yardımlarla bakıyorum. Evin sadece bir odasında kalıyorum. Onlar olmadan yaşayamam, 1 yıl önce annemi kaybettim onun acısını hala yaşıyorum. Evin içine dere gibi su doldu. Yerden de su geldi. Kedilerim benden çare bekliyor, bakıyorlar. Korkudan çekyata kakalarını yapmışlar. 20 kedim, 10 köpeğim var. Hepsine bakarım ben, çocukluğumdan beri böyleyim.” dedi.

İstanbul’da evini su basan kadın yardım bekliyor #3

YAŞLI KADIN YARDIM BEKLİYOR

Belediyeden kedileriyle yaşayabileceği düzgün bir ev isteyen Pehlivan, “Her yağışta su baskını oluyor ama bu sefer çok oldu. Korkudan ağzım, dilim kurudu. Evdeki suyu kovayla bahçeye döktüm. Su baskını sırasında kediler yüksek yerlere çıktı, düşenleri sudan ben çıkardım. Bu evden başka gidecek yerim yok, ailemden herkes öldü. Çocuğum yok, eşim 26 yıl önce öldü. Erkek kardeşlerim 1 yıl arayla vefat etti. Kız kardeşim var o da İzmir’de. Bana bir şey olmaz, hayvanlarla yaşamaktan bağışıklık sistemim güçlendi. Astımım var, hiç şikayetim yok. Kedi ve köpeğin tüyünden rahatsız olmuyorum.” diye konuştu.

İstanbul’da evini su basan kadın yardım bekliyor #4

“HAYVANLAR HASTA”

Komşu Abdullah Benli ise “Kadın gitmiyor, hayvanlara aşık. Biz ikna edemiyoruz. Hayvanlar hasta, hepsi uyuz olmuş.” ifadelerini kullandı.

“KOKUDAN EVE GİRMEK ÇOK ZOR”

Ali Aytekin ise “Ben ufak tefek arızası veya ihtiyacı olduğundan yardım ediyorum ama eve girmek mümkün değil. Kedilerle aynı odada yaşıyor, aynı yatakta yatıyor. İçeride müthiş bir koku var, girilecek gibi bir koku değil. Biz kediler için bir odayı yapmayı önerdik ama kabul etmedi. Mahallede bir komşumuz var, yemeği o getiriyor.” dedi.

İstanbul’da evini su basan kadın yardım bekliyor #5