İmamoğlu'dan Kanal İstanbul projesi için itiraz dilekçesi

İmamoğlu'dan Kanal İstanbul projesi için itiraz dilekçesi

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'ne Kanal İstanbul Projesi için itiraz dilekçesini sundu.

İmamoğlu'dan Kanal İstanbul projesi için itiraz dilekçesi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kanal İstanbul projesinin 1/100.000 ölçekli Çevre Düzeni ve 1/1000 ölçekli İmar Planları için bugün İstanbul Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'nün Ataşehir'de bulunan binasına gelerek itiraz dilekçesini teslim etti.

100 BİN, BİN VE 5 BİNLİK PLANLARA İTİRAZ

İtiraz dilekçesini verdikten sonra açıklamalarda bulunan Ekrem İmamoğlu, "Aslında hem 100 binlik planlara olan itirazımı yeniledim hem de bin ve 5 binlik planlar askıda. Yaklaşık 10 gündür. Onlara olan itirazımı yaptım." dedi.

İmamoğlu'dan Kanal İstanbul projesi için itiraz dilekçesi ViDEO

İmamoğlu dan Kanal İstanbul projesi için itiraz dilekçesi #1

"MAHKEME SÜRECİ DEVAM EDİYOR"

Ekrem İmamoğlu, "ÇET raporu ile ilgili itirazlar neticelenmedi. Daha mahkeme süreci devam ediyor. Bilirkişiler ile ilgili tayin isteniyor ve bununla ilgili İstanbul'daki tüm üniversitelere yazı yazılmış. Yani bilimsel ayağı henüz tamamlanmamış. Kamu vicdanında bu durum şiddetle reddediliyor." ifadelerini kullandı.

İmamoğlu dan Kanal İstanbul projesi için itiraz dilekçesi #2

LİDERLERDEN RANDEVU KONUSU

Bir gazetecinin Kanal İstanbul için parti liderlerinden randevu istediğini sorması üzerine Ekrem İmamoğlu, "Şu anda tam açıkçası randevulara kim döndü, ne yaptı, ne etti bilmiyorum. Sayın Genel Başkanımıza gerekli ve güncel bilgilerimizi geçen hafta aktarmıştım. Yine İyi Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener ile sohbetimiz planlı. Diğer genel başkanlardan geri dönüşler var. Bire bir, ziyaret edip bilgi almak isteyenler olduğunu biliyorum. Bunların tamamı önümüze geldiğinde sizlerle paylaşırız." dedi.

İmamoğlu dan Kanal İstanbul projesi için itiraz dilekçesi #3