Hakkari'de eğitim kazası: 2 asker şehit

Hakkari'de eğitim kazası: 2 asker şehit

Çukurca ilçesinde atış eğitimi sırasında yaşanan kazada 2 asker şehit oldu, 2 asker de yaralandı. Şehitlerin memleketi Mersin ve Zonguldak'ta yas var...

Hakkari'de eğitim kazası: 2 asker şehit

Hakkari'nin Çukurca ilçesinde atış eğitimi esnasında kaza meydana geldi.

Kazada iki asker şehit oldu, yaralanan iki asker ise hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.

Milli Savunma Bakanlığı, acı haberi şu şekilde duyurdu:

"Hakkari Çukurca bölgesinde 15 Ocak 2020 tarihinde atış eğitimi esnasında meydana gelen kazada iki kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 2 kahraman silah arkadaşımız ise yaralanmış ve derhal hastaneye kaldırılarak tedavilerine başlanmıştır.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar dileriz."

MERSİN'E ŞEHİT HABERİ ULAŞTI

Öte yandan, şehitlerin evlerine acı haber ulaştı. Hakkari 2. Hudut Tugay Komutanlığı emrinde görevli Piyade Sözleşmeli Er Tolga Kaplan'ın acı haberi, Mersin’deki ailesine gece yarısı söylendi.

Hakkari de eğitim kazası: 2 asker şehit #1

(Şehit Piyade Sözleşmeli Er Tolga Kaplan)

TÜRK BAYRAKLARI İLE DONATILDI

Merkez Toroslar ilçesi Turgut Türkalp Mahallesi’nde oturan baba Yusuf Kaplan, evladının şehit olduğu haberini askerlerden aldı. Acılı babayı, Toroslar Kaymakamı Ahmet Hikmet Şahin ve diğer görevliler teskin etmeye çalıştı. Şehidin baba ocağı Türk bayrakları ile donatılırken, yakınları gözyaşlarına boğuldu.

Hakkari de eğitim kazası: 2 asker şehit #2

ANNESİ KANSERDEN VEFAT ETTİ, TEYZESİ CİNAYETE KURBAN GİTTİ

Şehidin annesi Ayşe Kaplan’ın yaklaşık 1.5 yıl önce kanser hastalığından hayatını kaybettiği, teyzesi Filiz Kaplan’ın ise geçen yıl aynı sokakta ayrıldığı eşi tarafından tabanca ile vurularak öldürüldüğü öğrenildi. Şehidin cenazesinin, bugün ikindi namazı sonrası düzenlenecek törenin ardından toprağa verileceği belirtildi.

ZONGULDAKLI ŞEHİDİN EVİNDE YAS

Şehit Piyade Sözleşmeli Er Sait Miyanyedi'nin şehadet haberi de Zonguldak'ın Çaycuma ilçesine bağlı Dereköseler köyü Miyanyediler Mahallesi'nde oturan, Türkiye Taşkömürü Kurumu'ndan emekli maden işçisi baba Satılmış, anne Naciye Miyanyedi ve kardeşi Nazmi Miyanyedi'ye (18), Çaycuma Kaymakamı Muharrem Coşgun ve askeri yetkililer tarafından verildi.

Hakkari de eğitim kazası: 2 asker şehit #3

(Şehit Piyade Sözleşmeli Er Sait Miyanyedi)

5 YILDIR SÖZLEŞMELİ OLARAK GÖREV YAPIYORDU

Oğlunun şehit haberini alan Satılmış Miyanyedi, gözyaşlarını tutamadı. Satılmış Miyanyedi'yi, köylüler teselli etmeye çalıştı. Anne Naciye Satılmış da acı haberle gözyaşlarına boğuldu. Şehit Sait Miyanyedi'nin evine Türk bayrağı asılırken, yakınları taziyeye geldi. Sait Miyanyedi'nin, 5 yıldır sözleşmeli er olarak Hakkari'nin Çukurca ilçesinde görev yaptığı öğrenildi.

Hakkari de eğitim kazası: 2 asker şehit #4