Haftada 1 milyon maske üretiliyor

Haftada 1 milyon maske üretiliyor

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Haftada toplam 1 milyon maske, 5 bin tulum, İlaç Fabrikası Müdürlüğünce de haftada 5 bin litre alkol bazlı dezenfektan üretilmektedir." dedi.

Koronavirüsle mücadele kapsamında Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, milli imkan ve kabiliyetleri kullanarak çeşitli tipte maske, tulum ve hijyenik malzeme üretimine başladıklarını belirtti.

HAFTADA 1 MİLYON MASKE ÜRETİLİYOR

Akar, koronavirüs salgınına yönelik alınan tedbirler kapsamında Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ve Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ile dün telekonferans yöntemi ile görüştü.

Salgınla mücadele kapsamında maske üretimine devam ettiklerini belirten Akar, "Şu an itibarıyla Dikimevi Müdürlüklerince haftada toplam 1 milyon maske, 5 bin tulum, İlaç Fabrikası Müdürlüğünce de haftada 5 bin litre alkol bazlı dezenfektan üretilmektedir." dedi.

Bakan Akar: Haftada 1 milyon maske üretiliyor VİDEO


ÜRETİM İÇİN ÇALIŞMALAR TAMAMLANDI

Akar, "MKEK tarafından haftada çeşitli tipte 2.5 milyon maske ve 100 bin tulum üretimi için çalışmalarımızı tamamladık." ifadelerini kullandı.

Öte yandan salgına yönelik alınan tedbirleri ve uygulamaları değerlendiren Akar, tedbirlere ilişkin yayımladıkları kapsamlı emirlerin ilk günden itibaren kararlı şekilde uygulandığını belirtti.

Haftada 1 milyon maske üretiliyor #1

Haftada 1 milyon maske üretiliyor #2

Haftada 1 milyon maske üretiliyor #3

Haftada 1 milyon maske üretiliyor #4

Haftada 1 milyon maske üretiliyor #5

Haftada 1 milyon maske üretiliyor #6