Gaziantep'te termometreler 52 dereceyi gösterdi

Gaziantep'te termometreler 52 dereceyi gösterdi

Geçtiğimiz haftalarda sosyal mesafe ve maske kuralına en az uyan il olarak dikkat çeken Gaziantep'te, hava sıcaklığı 52 dereceye çıktı. Buna rağmen Gaziantepliler evinde durmadı.

Gaziantep'te termometreler 52 dereceyi gösterdi

Son günlerde Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca tarafından vaka sayısı yoğun şekilde artan kentler arasında gösterilen Gaziantep'te, sıcak hava nedeniyle nefes almak bile zorlaşmasına rağmen sokaklardaki yoğunluk azalmadı.

Çarşı pazara akın eden Antepliler sosyal mesafe kuralını hiçe saydı, bazıları da maske takmadı.

SICAK ETKİLEDİ

Sıcağın kendilerini etkilediğini söyleyen bazı vatandaşlar, işleri olduğu için dışarı çıkmak zorunda kaldıklarını söyledi.

Gaziantep'te termometreler 52 dereceyi gösterdi İZLE

“DEVLET HER VATANDAŞIN BAŞINA POLİS DİKEMEZ”

Çarşıdaki yoğunluğun sıcaklığa rağmen çok fazla olduğunu söyleyen bir vatandaş, “Hava çok sıcak. Nefes almak bile zor ama çarşı çok kalabalık. İnsanlar ne sıcağı ne de virüsü pek takmıyor. Bazı vatandaşlar sosyal mesafeyi hiç umursamıyor. Bazıları ise maskelerini çenesinin altına kadar indirerek dolaşıyor.” derken, bir başkası ise “Devlet ve yetkililer alınması gereken bütün önlemleri söylüyor ama halk pek dikkat etmiyor. Devlet her vatandaşın başına, polis asker dikemez ki. Yani o yüzden biraz iş vatandaşlara kalıyor. Gaziantep'te ise vatandaşlar bu durumu pek umursamıyor.” ifadelerini kullandı.

Gaziantep te termometreler 52 dereceyi gösterdi #1

ALIŞVERİŞİNDEN GERİ KALMADI

Bir başka vatandaş da insanların kullanıp yere attığı maskelerden virüs bulaştığını iddia ederek, yetkililere önlem alınması için çağrıda bulundu.

Sıcak havaya ve salgına rağmen dışarı çıkan gencin, alışveriş için dışarı çıktığını söylemesi de dikkat çekti.