Gaziantep'te komşusunun sıfır otomobilini çizdi

Gaziantep'te komşusunun sıfır otomobilini çizdi

Gaziantep'te özel bir bankada müdür yardımcısı olan Aysun B., komşusunun 400 bin liraya satın aldığı otomobili çizdiği anlar güvenlik kameralarına yansıdı.

Gaziantep'te komşusunun sıfır otomobilini çizdi

Gaziantep’te yaşayan 2 çocuk annesi Emel Kont, 400 bin liraya satın aldığı sıfır otomobilinin belirli kısımlarında derin çizikler olduğunu fark etti.

Garajın güvenlik kameralarını izleyen Kont, arabasındaki çiziklerin alt komşusu Aysun B.'nin yaptığını öğrendi.

Gaziantep'te komşusunun sıfır otomobilini çizdi VİDEO

''OTOMOBİLİ DİŞİMDEN TIRNAĞIMDAN ARTTIRARAK SATIN ALDIM''

Otomobili büyük zorlukla kazandığından arttırdığıyla satın alabildiğini vurgulayan Kont, hiçbir şeyin kolay elde edilmediğini söyledi. Yaşanan duruma çok şaşırdığını, komşusunun kasıtlı olarak yaptığı harekete anlam veremediğini dile getiren Kont, “Sabah alışveriş yapmak için markete gidecektim. Bahçeye indim. O esnada arka çamurluk kısmında çizik olduğunu fark ettim. Başta garajda olmuş olabileceğini düşünmedim. Önceden farklı bir yerde olmuştur diye düşündüm. Daha sonra çocuklarla akşamüzeri tekrar bahçeye indiğimde aracın farklı yerlerinde de çizikler olduğunu gördüm. Yani çok şaşırdım. Çünkü bir yere gitmemiştim. Bir yere gitmezken araçta neden çiziklerin olduğunu sorguladım. Güvenlik kamerası görüntülerini izlemek istedim. Görüntüleri izlediğimde alt komşum olan kişinin sabah ve akşam olmak üzere aracımı iki kez çizdiğini fark ettim. Bu görüntülerle karakola gidip şikayetçi oldum. Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundum” ifadelerini kullandı.

Gaziantep te komşusunun sıfır otomobilini çizdi #1

''EV ALMA KOMŞU AL''

Suç duyurusunda bulunmasının üzerinden 2 ay geçmesine rağmen herhangi bir gelişme olmadığını ifade eden Kont, suçlu şahsın hiçbir ceza almadan elini kolunu sallayarak gezdiğini belirtti.

Olayın ardından kendisini tahrik etmek için balkon aracının üzerine çiğ yumurta atıldığını söyleyen Kont, “Bu kişinin cezalandırılmasını istiyorum. Çünkü her gün bu tarz olaylar yaşanıyor. Bu şahıs cezasını çekerse en azından başkaları böyle şeyleri yapmaya cesaret edemez. Arabamı çizen şahıs apartmandaki komşuların faturalarına zarar veriyor, faturaları yırtıyor. Garaja girerken çocukların üzerine araç sürüyor. Kişilere zarar verdiğini görüyorum ve biliyorum ancak kamera kaydı olan tek olay aracımı çizmesidir. Atalarımız ‘Ev alma komşu al’ diye boşuna dememiş. Bu olay benim başıma geldi. İnanın şu anda apartmanda böyle bir insanla oturmak beni çok rahatsız ediyor” diye konuştu.

OLAY GÜVENLİK KAMERASINA YANSIDI

Kont’un alt komşusu olan Aysun B.’nin otomobili çizdiği anlar ise garajın güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi.

Görüntülerde sabah işe gitmek için evden çıkan Aysun B.’nin Kont’un aracının yanından geçerken elinde tuttuğu metal bir cisimle aracı çizdiği anlar yer alıyor.

Akşam saatlerinde evine dönen Aysun B.’nin Kont’a ait araca ikinci defa metal cisimle çizik atması güvenlik kamerasına yansıyor.