Foça'da tekne battı: 4 ölü

Foça'da tekne battı: 4 ölü

İzmir'in Foça ilçesi açıklarında, 'Egem' isimli tekne battı. 9 kişinin bulunduğu teknede 4 kişi yaşamını yitirdi. Kayıp 1 kişi aranıyor

Foça'da tekne battı: 4 ölü

İzmir'in Foça ilçesindeki bir iskeleden 9 kişiyle demir alan bir tekne, Atatürk Adası açıklarında rüzgarın etkisiyle alabora oldu.

Teknedekilere ilk müdahaleyi çevreden yetişen teknelerdeki vatandaşlar yaptı.

4 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ

Olayda teknede bulunan Şennur Avcı, Sermin Özerman (38), Elifnaz Özerman (16) ve Çınar Ege Göksoy (9) yaşamını yitirirken, 5 kişi de yaralandı.

Hayatını kaybeden şahıslar, yapılan incelemenin ardından Foça Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Foça da tekne battı: 4 ölü #1

KAYBOLAN 1 KİŞİ ARANIYOR

Öte yandan kayıp olduğu bildirilen 8 yaşındaki S.G. isimli çocuk için de arama kurtarma çalışmalarının sürdüğü kaydedildi.

CAN YELEĞİ BULUNMADIĞI İDDİASI

Hayırsız Adası açıklarında alabora olarak batan teknenin özel bir tekne olmasına rağmen ücret karşılığında yolcu taşıdığı öne sürüldü.

Ayrıca 5 metre uzunluğunda olduğu öğrenilen teknede can yeleği de bulunmadığı iddia edildi. Olayın ardından kaçan tekne sahibi, ekipler tarafından her yerde aranıyor.

Foça da tekne battı: 4 ölü #2

SAHİL GÜVENLİK'TEN AÇIKLAMA

Sahil Güvenlik Komutanlığı, Foça'da meydana gelen facianın ardından açıklama yaptı. Açıklamada şu sözlere yer verildi:
"02 Ağustos 2020 tarihinde saat 16.38 sularında, İzmir ili Foça ilçesi Hayırsızada güneydoğusu önlerinde bir özel teknenin battığı ihbarının alınması üzerine olay yerine derhal 3 Sahil Güvenlik Botu, 1 Sahil Güvenlik Helikopteri ve 1 Dalış Timi sevk edilmiştir.

Olayda 4 kişi sağ olarak kurtarılmış, 4 kişi hayatını kaybetmiştir. Kayıp olduğu değerlendirilen 1 kişinin bulunması maksadıyla arama kurtarma faaliyetlerine devam edilmektedir.

Olayla ilgili Foça Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından adli tahkikat başlatılmıştır."

Foça da tekne battı: 4 ölü #3


Foça da tekne battı: 4 ölü #4

Foça da tekne battı: 4 ölü #5

Foça da tekne battı: 4 ölü #6