Kurban yakalama timleri antrenmanda

Kurban yakalama timleri antrenmanda

Kurban Bayramı öncesi hazırlıklarını sürdüren 10 kişilik kurban yakalama timi, kaçan kurbanlıkları, kementli atlı görevlinin yanı sıra drone ve ATV yardımıyla yardımıyla yakalayacak.

Kurban yakalama timleri antrenmanda

Erzincan'da10 kişilik kurban yakalama timi, güç ve kondisyon kazanmanın yanı sıra atış eğitimleri de alarak Kurban Bayramı'na hazırlanıyor.

Kentte Kurban Bayramı'nda kaçan kurbanlıkların yakalanabilmesi amacıyla belediye görevlilerinden oluşturulan "kurban yakalama timi" eğitimlerine Erzincanspor Vedat Çimen Tesislerinde başladı.

Kurban yakalama timleri antrenmanda #1

ATLI-SİLAHLI-ATV MOTORLU-DRONE'LU TİM

Bayram öncesi eğitimden geçen 7 silahlı, 1 atlı, 1 ATV motorlu, 1 de drone kullanıcısı olmak üzere 10 kişilik ekip, kaçan kurbanlıkların doğru ve etkili müdahale teknikleriyle yakalanması için antrenman yapıyor.

Antrenmanlarda kaçan kurbanlıklara halka ile kement atmayı ve uyuşturucu silahla nasıl müdahale edileceğini uygulamalı öğrenen ekip, günde iki kez koşunun yanı sıra şınav ve mekik çekme gibi fiziksel dayanıklılığı artıran çalışmalar da gerçekleştiriyor.

Kurban yakalama timleri antrenmanda #2

Özellikle araçların giremediği dar sokaklarda kaçan kurbanlıkları atlı ekip ve drone ile takip etmeyi hedefleyen tim, antrenmanlarını bayrama kadar düzenli devam ettirecek.

KAÇAN KURBANLIKLAR DRONE İLE TESPİT EDİLECEK

Erzincan Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Ercan Tandırverdi, her yıl olduğunu gibi bu yıl da kurban yakalama timinin kurulduğunu ve antrenmanlarına başladığını söyledi.

Kurban yakalama timleri antrenmanda #3

Eziyet vermeden kaçan kurbanlıkları yakalama amacında olduklarını ifade eden Tandırverdi, "Drone ile kaçan kurbanlıkların yerini tespit edeceğiz. Kurban yakalama timlerine At ve ATV aracımızla kement atma eğitimi veriyoruz. Hayvanın doğru vücut noktalarına kas noktalarına sakinleştirici enjektör fırlatma, enjektör atma eğitimleri veriyoruz." dedi.

Kurban yakalama timleri antrenmanda #4