İmamoğlu, Kanal İstanbul'dan vazgeçilmesini istedi

İmamoğlu, Kanal İstanbul'dan vazgeçilmesini istedi

Terkos Gölü'nde incelemelerde bulunan Ekrem İmamoğlu, Kanal İstanbul Projesi ile İSKİ'nin yaptığı yatırımların yok olacağını belirtti.

İmamoğlu, Kanal İstanbul'dan vazgeçilmesini istedi

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, belediye bürokratları ile birlikte Terkos Gölü'nde incelemelerde bulundu.

"YALVARIYORUM, BU İŞTEN VAZGEÇİN"

İncelemeden sonra açıklama yapan İmamoğlu, Kanal İstanbul konusundaki fikirlerini bir kez daha dile getirdi.

İBB Başkanı İmamoğlu, "Düşünün ki, şu anda gezdiğimiz Terkos'ta çok değil, 1,5 yıl önce, Terkos'tan İkitelli'ye yapılan yatırımın bile kanal yokmuş gibi ihale edilmiş olduğunu düşünün. Tümüyle bertaraf olacak. Yani yüz milyonlarca liralık yatırımlar bunlar. Sadece İSKİ'ye bedeli bu yatırımın, 20 milyar liralar civarına çıkıyor. Bu kadar vahşi bir süreçten bahsediyoruz. Bunu niye anlatıyorum? Yani gelin bu hatadan vazgeçin. Türkiye'nin başka mevzuları var, onlara odaklanın. Onun için anlatıyorum. 16 milyon insan adına, Türkiye insanları, milletimiz adına yalvarıyorum, bu işten vazgeçin. Yani bu ülke adına, faydası adına bunu söylüyorum." şeklinde konuştu.

İmamoğlu: Yalvarıyorum Kanal İstanbul'dan vazgeçin VİDEO

TERKOS OLUMSUZ ETKİLENECEK

Kanal İstanbul konusunun siyasi olmadığını belirten İmamoğlu, esnaf, tüccar, sanayi oda ve kuruluşlarını da sürece katılmaya davet etti.

Terkos Gölü'nün kanal projesinden olumsuz etkileneceğini savunan İmamoğlu, göl suyunun tuzlanarak kullanılmaz hale geleceğini öne sürdü.