Edirneliler belediyeye öfkeli: Venedik'e döndük

Edirneliler belediyeye öfkeli: Venedik'e döndük

Edirne'de etkili olan sağanak sonrasında vatandaşlar, yıllardır çözülemeyen altyapı ve bozuk yol sorunundan dolayı belediyeye tepki gösterdi.

Edirneliler belediyeye öfkeli: Venedik'e döndük

Hava tahminlerinin ardından yapılan uyarılar sonrası Edirne’de sağanak yağış etkili oldu. Bir anda bastıran yağış yoları göle döndürürken, bazı evlerin bodrum katlarını ve araç motorlarını su bastı. Sağanak yağış sonrası yıllardır çözülemeyen altyapı sorunu da vatandaşları adeta çileden çıkardı.

Araçlar, belediyenin açtığı çukura düştü

İHA'nın aktardığına göre; göle dönen yolda belediyenin yaptığı bir çalışma sonrası açık kalan çukura 4 araç düştü. Ayrıca göle dönen yolda aracının motoruna su giren bir sürücü ise dakikalarca arabasının içinde beklemek zorunda kalarak belediyeye sitem etti. Göle dönen bazı yollar ise trafiğe kapatıldı.

Edirneliler belediyeye öfkeli: Venedik'e döndük - VİDEO

"Her yağmurda bodrum katları sular altında"

Altyapı sorununa değinen Emre Ürenlioğlu, "Altyapının olması lazım. Şu an burada yürünmüyor bile o vaziyette. Vaziyet çok kötü, altyapı bunca yıldır neden yapılmıyor anlamıyorum. Belediyenin şuanda burada gelip bir şeyler yapması lazım. Kanalların açılması lazım. Bunca yıldır bunlar bitmedi. Yağmur yağıyor evler sular atında, bodrumda yaşayan insanlar ne yapacak?" dedi.

Edirneliler belediyeye öfkeli: Venedik e döndük #1

"Belediye işlerini denetlemiyor mu?"

Belediyenin açık bıraktığı çukura düşen sürücü İlhami Erdem, belediyenin işleri denetlemediğini vurgulayarak, “Belediyemizin yaptığı çukurlar böyle işte. Biz 4. arabayız sabahtan beri. Kazıyorlar bırakıyorlar, dolgu yok bir şey yok. Daldık deviriyorduk aracı. Aracın alt demirleri kurtardı bizi. Müteahhitler yapıyor kimse denetlemiyor. Belediye takip etsin ve yaptığı işin arkasında olsun. Özel sektöre verip onlara bırakmasın. Belediye ne için var? Vatandaşa yardım etmek için değil mi? Vatandaşın ne suçu var, madem böyle bir şey var kapatın yolu.” diye konuştu.

Edirneliler belediyeye öfkeli: Venedik e döndük #2

"Her taraf çukur içinde"

Taksi şoförü İsmail Canbay, gün içinde sürekli çukur için belediyeyi aradığını belirterek, “Her taraf çukur içinde, 20 oldu telefon ediyorum kimse gelmiyor. Yazık değil mi, şu an müşteriye gideceğim, gidemiyorum.” şeklinde konuştu.

Edirneliler belediyeye öfkeli: Venedik e döndük #3

Mahalle sakinlerinden Mahir Yüksel, belediyenin önceki kanalizasyonu bağlamadığını ifade ederek, ekiplerin bir an önce bir şeyler yapması gerektiğini söyledi.

Edirneliler belediyeye öfkeli: Venedik e döndük #4

"Rögar tıkanıklığı nedeniyle bütün atık sular evin içinde kaynıyor"

Bodrum katındaki suları paspas ile boşatmaya çalışan vatandaşlardan Erdal Kardaş, geçen senede bodrum katının su bastığını vurguladı.

Kardaş, “İlk yağmurda bu hale geldik yine. Geçen sende 5 Kasım’da da basmıştı. 2 tane rögar tıkanıklığı nedeniyle bütün atık sular evin içinde kaynıyor. Sabah bastı geldiler, çözdüler öğleden sonra yine aynı sorun ile karşılaştık. Yetkililerden biran önce yardım istiyoruz. Yetkili mercilere telefon ediyoruz ama hiçbir şekilde çözülmüyor. Elimizde çek pas ile su beklemek zorunda değiliz.” diye konuştu.

Edirneliler belediyeye öfkeli: Venedik e döndük #5

"Sabrımız taştı"

Vatandaşlardan Namık Babacan, sabrının taştığını vurgulayarak yetkililerden çözüm beklediğini anlattı. Babacan, “Seslerimizi duyun, açın kulağınızı biz bıktık, görün rezilliği, akıyor şakır şakır. Sizin evinize böyle bir şey olsa bir gün durabilir misiniz? Sabrımız arık taştı. Turistler geliyor burada 6-7 tane hotel var. Geliyorlar bakıyorlar leş gibi. Birer tane levha asıp çekip gidiyorlar. Hiç kimse elini taşın altına sokmuyor. Valim, belediye başkanım bu duruma el atın.” ifadelerini kullandı.

Edirneliler belediyeye öfkeli: Venedik e döndük #6

Edirneliler belediyeye öfkeli: Venedik e döndük #7

Edirneliler belediyeye öfkeli: Venedik e döndük #8

Edirneliler belediyeye öfkeli: Venedik e döndük #9

Edirneliler belediyeye öfkeli: Venedik e döndük #10

Edirneliler belediyeye öfkeli: Venedik e döndük #11

Edirneliler belediyeye öfkeli: Venedik e döndük #12

İlginizi Çekebilir
6 yaşındaki çocuğun istismarı iddiaları Türkiye'nin gündeminde
6 yaşındaki çocuğun istismarı iddiaları Türkiye'nin gündeminde
1603 YORUM
Gündem
Marca: Cristiano Ronaldo antrenmana çıkmadı
Marca: Cristiano Ronaldo antrenmana çıkmadı
253 YORUM
Futbol
Aslı'nın bulduğu yeni kazanç yöntemi garantili!
ADVERTORIAL
Btcrobo Aslı
Çalışma Bakanı Vedat Bilgin'e EYT'de yaş sınırı soruldu
Çalışma Bakanı Vedat Bilgin'e EYT'de yaş sınırı soruldu
814 YORUM
Ekonomi
Fatih'te pitbulllu saldırganlara ateş eden polisin ifadesi
Fatih'te pitbulllu saldırganlara ateş eden polisin ifadesi
1022 YORUM
3. Sayfa