Ece'nin hayali evlerine elektrik çekilmesi 

Ece'nin hayali evlerine elektrik çekilmesi 

Diyarbakır'da 2 çocuğuyla yaşam mücadelesi veren Fatma Aslan, elektrik borcunu ödeyemediği için zor günler geçiyor ve yetkililerden yardım eli bekliyor.

Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde 3 yıl önce eşi tarafından terk edilen Fatma Aslan, 2 çocuğuyla birlikte yaşamaya başladı.

Maddi imkansızlıklar nedeniyle faturaları ödeyemeyen ailenin, 8 ay önce elektriği kesildi.

ELEKTRİK VE SU BORCUNU ÖDEYEMEDİ

5 ve 10 yaşlarındaki kızlarıyla yaşam mücadelesi veren Fatma Aslan, evin elektrik ihtiyacını komşularından uzatılan kablo ile kısmen karşılıyor. Ailenin,  elektrik borcunun yanı sıra yüklü miktarda su borcu bulunduğu belirtildi.

Ece nin hayali evlerine elektrik çekilmesi  #1

"7 AY TELEVİZYON IŞIĞINDA DERS ÇALIŞTIM"

Fatma Aslan'ın bu yıl ortaokula başlayacak olan 10 yaşındaki kızı Ece Dilek Aslan, okul döneminde 7 ay boyunca televizyon ışığında ders çalıştığını belirtti.

Ece Dilek Aslan, "Hedefim büyük bir avukat olup haklının hakkını savunmak. Ben aslında büyük bir şey istemiyorum. Ben sadece okumak istiyorum. 7 ay boyunca televizyon ışığıyla ders çalıştım. Evimizde bir ışık olsun, bize yeter. Hiçbir şey istemiyorum. Ben annemin bize bakıp ağlamasını değil, gülmesini istiyorum." dedi.

Ece nin hayali evlerine elektrik çekilmesi  #2

"KOCAM BAŞKA KADINLA YAŞIYOR"

11 yıllık evli olduğunu ve eşinin kendilerini 3 yıl önce terk edip, başka bir kadınla birlikte yaşamaya başladığını anlatan Fatma Aslan, yardım için birçok yere başvurmasına rağmen destek alamadıklarını söyledi.

Aslan, "8 aydır elektriğimiz yok. Her yere başvuru yaptık. Kimseden ses çıkmadı. Çocuklarımı okutmak istiyorum. Küçük kızım bir gün televizyon için çok kötü ağladı. Komşuma sesi gitmiş. Kapıyı çalıp neden ağladığını sordu. Televizyon için olduğunu öğrenince evinden fiş çekti. Sekiz aydır televizyon ışığıyla oturuyoruz, yemeğimizi yiyoruz. İşimizi yapıyoruz. Sekiz aydır hep karanlıktayız. Hiçbir yerden yardım almıyoruz. Sadece 2 ayda bir yeşil kartlı olduğumuz için çocukların parasını alıyoruz. Onun dışında herhangi bir yardım alamıyoruz. Sadece çocuklarıma bir yardım eli uzatsınlar. Elektrik ve su borcumuz 22 bin TL civarındaydı. 5 bin TL'sini ödeyebildik. 17 bin TL'ye yakın bir miktar kaldı. Çocuklarım artık evin içerisinde karanlıkta değil, ışıkta oynasın istiyorum. Ben onlara yansıtmak istemiyorum üzülmesinler diye, ama çok üzülüyorum. Bir yardım eli uzatılmasını istiyorum." diye konuştu.

Ece nin hayali evlerine elektrik çekilmesi  #3

Ece nin hayali evlerine elektrik çekilmesi  #4

Ece nin hayali evlerine elektrik çekilmesi  #5

İlginizi Çekebilir
6 yaşındaki çocuğun istismarı iddiaları Türkiye'nin gündeminde
6 yaşındaki çocuğun istismarı iddiaları Türkiye'nin gündeminde
1609 YORUM
Gündem
Marca: Cristiano Ronaldo antrenmana çıkmadı
Marca: Cristiano Ronaldo antrenmana çıkmadı
255 YORUM
Futbol
Türkiye'de petrol üretiminde hedef dışa bağımlılıktan kurtulmak
Türkiye'de petrol üretiminde hedef dışa bağımlılıktan kurtulmak
648 YORUM
Gündem
Çalışma Bakanı Vedat Bilgin'e EYT'de yaş sınırı soruldu
Çalışma Bakanı Vedat Bilgin'e EYT'de yaş sınırı soruldu
814 YORUM
Ekonomi
Genç Türk kadını milyonerlik yolculuğunu anlatıyor
ADVERTORIAL
Btcrobo