Dicle Nehri'nde 1 kişi boğuldu, kardeşi de kayboldu

Dicle Nehri'nde 1 kişi boğuldu, kardeşi de kayboldu

Şırnak’ın Cizre ilçesinde serinlemek için Dicle Nehri'ne giren iki kardeşten biri öldü, diğeri akıntıya kapılarak kayboldu. Kayıp şahsı arama çalışmaları sürüyor.

Dicle Nehri'nde 1 kişi boğuldu, kardeşi de kayboldu

Şırnak’ın Cizre ilçesinde hafta sonunu ve güneşli havayı fırsat bilip Kurtuluş Köyü mevkiinde piknik yapan Ahmet ve Hakan Ercan kardeşler, güneşli havada serinlemek için Dicle Nehri'ne girdi.

Bir müddet nehirde yüzen kardeşler, akıntıya kapılarak suda çırpınmaya başladı.

Olay yerine yakın olan kum ocağında çalışan işçiler, iki kişinin suda çırpındığını görünce hemen yardıma koştu.

Dicle Nehri nde 1 kişi boğuldu, kardeşi de kayboldu #1

HASTANEDE HAYATINI KAYBETTİ

Çevrede bulunan diğer vatandaşlarında yardıma gelmesi ile birlikte 34 yaşındaki Ahmet Ercan, sudan çıkarılarak Cizre Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Kardeşi Hakan Ercan ise akıntıda kayboldu. Hastaneye kaldırılan Ahmet Ercan, doktorların bütün çabalarına rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Dicle Nehri nde 1 kişi boğuldu, kardeşi de kayboldu #2

KÜÇÜK KARDEŞ KAYBOLDU

Ağabeyi ile serinlemek için girdiği nehirde akıntıya kapılarak kaybolan Hakan Ercan için vatandaşlar seferber oldu, ancak vatandaşların çabaları sonuç vermeyince olay yerine gelen Cizre Belediyesi Su Altı arama kurtarma dalgıç ekibi, genci bulmak için çalışmalara başladı.

Cizre Belediyesi arama kurtarma ekibi nehirde kaybolan genci bulmak için çalışmalarına devam ederken, nehir kıyısında bekleyen gencin yakınları ise sinir krizi geçirdi. Acılı aile bireylerini, çevredeki vatandaşlar teselli etmeye başladı. Kayıp genci arama çalışmaları sürüyor.

Dicle Nehri nde 1 kişi boğuldu, kardeşi de kayboldu #3

Dicle Nehri nde 1 kişi boğuldu, kardeşi de kayboldu #4