Denizli'de annesinin boğazını kesen şahıs motosikletle kaçtı

Denizli'de annesinin boğazını kesen şahıs motosikletle kaçtı

Güney ilçesinde annesinin boğazını keserek öldüren Gökhan Rüzgar, motosikleti ile olay yerinden kaçarak uzaklaştı.

Denizli'de annesinin boğazını kesen şahıs motosikletle kaçtı

Denizli’nin Güney ilçesi Tikilik Mahallesi'nde meydana gelen cinayette; ilçedeki bir okulda temizlik görevlisi olarak çalıştığı öğrenilen Gökhan Rüzgar, annesi Şadiye Rüzgar ile henüz bilinmeyen bir nedenden dolayı tartışmaya başladı.

Bir süre sonra öfkesine hakim olamayan Gökhan Rüzgar, ilk önce annesini boğmaya çalıştı. Daha da öfkelenen oğul, baygın düşen annesinin boğazını keserek öldürdü. Annesinin kanlar içerisindeki cansız bedeninin üzerini yorganlar ile örten Gökhan Rüzgar, hiç bir şey olmamış gibi evden çıkıp motosikletine binerek olay yerinden uzaklaştı.

Denizli de annesinin boğazını kesen şahıs motosikletle kaçtı #1

GELİN BAĞIRARAK YARDIM İSTEDİ

Akşam saatlerinde kayınvalidesi Şadiye Rüzgar’ın ziyaretine gelen gelini, eve girdiğinde yaşlı bedenin üzeri örtülmüş cesediyle karşılaştı. Büyük bir şoka yaşayan gelin, bağırarak çevreden yardım istedi. Durum hemen sağlık ekipleri ile polise bildirildi. Bir süre sonra olay yerine gelen sağlık ekipleri, Şadiye Rüzgar’ın hayatını kaybettiğini belirledi. Savcı ve olay yeri ekiplerinin incelemesinin ardından yaşlı kadının cansız bedeni otopsi için adli tıp kurumuna kaldırıldı.

Denizli de annesinin boğazını kesen şahıs motosikletle kaçtı #2

PEŞİNE DÜŞEN EKİPLER KATİLİ YAKALADI

Annesi öldürüp motosikleti ile olay yerinden kaçan katil zanlısı oğul Gökhan Rüzgar’ı yakalamak için çalışma başlatıldı. Denizli Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Cinayet Büro Amirliği ekipleri, kaçan cinayet zanlısının peşine düştü. Yapılan geniş çaplı soruşturma sonucunda anne katili evladın, motosikletiyle birlikte Güney ilçesinden Denizli il merkezine geldiği belirlendi. Adım adım takip edilen şüphelinin Pamukkale ilçesi İncilipınar Mahallesindeki bir apartta olduğunu belirleyen polis ekipleri, binayı terk etmeye hazırlanan zanlıyı, olay yerinden kaçtığı motosikletiyle birlikte kıskıvrak yakaladı.

Denizli de annesinin boğazını kesen şahıs motosikletle kaçtı #3

2 YIL ÖNCE DE ÖLDÜRMEYE ÇALIŞMIŞTI

Annesi Şadiye Rüzgar’ı boğazını keserek öldüren zanlı Gökhan Rüzgar’ın geçtiğimiz dönemde de bir kez daha ananesinin canına kast ettiği, yaşlı kadının komşuları tarafından son anda kurtarıldığı öğrenildi. Birlikte yaşadıkları evi 2 kez ateşe vermeye çalıştığı ifade edilen ve yaşanan bu olayların ardından annesiyle 2 yıl önce yeniden barışan Gökhan Rüzgar’ın psikolojik sorunları olduğu iddia edildi.