Büyükada'da ağaçlara dilek çaputu yerine maske bağladılar

Büyükada'da ağaçlara dilek çaputu yerine maske bağladılar

Yerli ve yabancı turistlerin ziyaret akınına uğrayan Büyükada Azap Yokuşu'ndaki ağaçlara artık ip ve bez yerine maske ve ıslak mendil takılıyor. Vatandaşın bu davranışı, çirkin görüntüler oluşturuyor.

İstanbul'un en büyük tarihi adası olan Büyükada'nın 204 metre yükseklikteki Aya Yorgi Kilisesi'ne ziyaretler devam ediyor.

Koronavirüs salgınına ilişkin kısıtlamaların kalkmasıyla beraber ziyarete giden vatandaşlar dik bir yokuş yürüyerek kiliseye varıyor.

AZAP YOKUŞU'NDAKİ AĞAÇLARA ZULMETTİLER

Adanın en yüksek noktasında bulunan kiliseye ulaşmak için vatandaşlar oldukça dik bir yokuşu çıkmak zorunda kaldığı için bu yokuş ’Azap yokuşu’ adını almış. Yokuş boyunca ağaçlara dilek dilemek için ip ve bez bağlanırken korona virüs salgını sonrası maske ve ıslak mendil bağlanıyor.

Büyükada'da ağaçlara dilek çaputu yerine maske bağladılar VİDEO

HAFTA SONUNU BÜYÜKADA’DA GEÇİRMEK İSTEYEN VATANDAŞLAR MANZARA KARŞISINDA ŞOK OLDU

Sarıyer’den hafta sonunu Büyükada’da geçirmek için gelen Harun Danacıoğlu, dallardaki maske ve ıslak mendilleri görünce çok şaşırarak, “İnsanlar ne bileyim cahil herhalde, maske takmışlar ağaçlara; ağaçlara maske takılır mı hiç, düşünce yok insanlarda ne diyeceğimi bilemiyorum. Yazık günah doğayı mahvediyorlar, çöpe atamıyorlar üşeniyorlar.” ifadelerini kullanırken insanların sorumsuzluğundan yakınan Mikail Akkurt, “Hastalığın daha çok artmasına neden oluyorlar, çok yanlış yapıyorlar. İnsanlara bir şey anlatamıyorsun, insanlar sorumsuz” dedi.

ADA HALKI MASKELERİN DALLARA BAĞLANMASINDAN DOLAYI İSYAN ETMİŞ DURUMDA

Altmış yıldır Büyükada da yaşayan Yusuf Kaya, “Çok yanlış yapıyorlar, korona denen şey nefesle yayılıyor. Bu maskeye mikrobunu saçıyor, geliyor buraya bağlıyor. Diğerleri gelip bunun yanında bir şey bağlıyor sonra ona geçecek. O geliyor bağlıyor, öbürü geliyor bağlıyor. Olmaması gereken bir şey bu tabi. Belediye söküyor tekrar bir daha bağlanıyor, ip çekiyorlar; şu iplere kuşlar takılıyor ve ölüyorlar. Buna bir önlem alınması lazım şu ana kadar kimse önlem almadı” derken Avrupa yakasından gelerek tarihi Aya Yorgi Kilisesi’ni gezmek isteyen Gökçe Yalçın, “Çok kötü bir görüntü sonuçta biz buraya çıkıyoruz tarihi bir yer görüntü çok kötü. Pet şişe ambalajı, maske görmek kötü oluyor" ifadelerini kullandı.

VATANDAŞ MASKE VE PET ŞİŞELERLE ADANIN YOK OLACAĞINI DÜŞÜNÜYOR

Kadıköy’den düzenli aralıklarla Büyükada’ya gelen Bilge Şahin, “Şimdi ben her sene adaya ziyarete geliyorum. Bu bağlanan her şeyin adayı yok edeceğini düşünüyorum. Bir de bu sene maskeler eklenmiş; adayı bu şekilde hem yok ederek hem mikroplayarak yaşanmaz bir ada bırakacaklar bize, bu insanları kınıyorum.” derken 17 yaşındaki genç Tuana Başak Şahin gelecek nesilleri düşünerek, “Çok saçma, çok çirkin; burası bizden sonra ki nesillere de kalacak. Burası benim bildiğim kadarıyla uzun zamandır var, neden böyle bir şey yapıyorlar, neden yok etmeye çalışıyorlar anlam veremiyorum” diyerek tepkisini dile getirdi.

Büyükada da ağaçlara dilek çaputu yerine maske bağladılar #1

İlginizi Çekebilir
Yıldız futbolcuların hatırlanmayan eski takımları
Yıldız futbolcuların hatırlanmayan eski takımları
0 YORUM
Futbol
Acun Ilıcalı, hastaneden fotoğraf paylaştı
Acun Ilıcalı, hastaneden fotoğraf paylaştı
144 YORUM
Magazin
Kripto ticaret botu ile zamandan kazan!
ADVERTORIAL
Bitbot
Cumhurbaşkanı Erdoğan Genel Kurul'a girince CHP ayağa kalkmadı
Cumhurbaşkanı Erdoğan Genel Kurul'a girince CHP ayağa kalkmadı
1071 YORUM
Gündem
Ukrayna'nın 4 bölgesini ilhak eden Rusya'da kutlama
Ukrayna'nın 4 bölgesini ilhak eden Rusya'da kutlama
177 YORUM
Dünya