Bursa'ya meteor yağmuru için farklı şehirlerden geldiler

Bursa'ya meteor yağmuru için farklı şehirlerden geldiler

Şanlıurfa, Ankara, Zonguldak, İzmir, Eskişehir, Çanakkale, İstanbul, Kütahya gibi pek çok farklı illerden insanlar, Perseid meteor yağmurunu izlemek için Bursa'da bir araya geldi.

Bursa'ya meteor yağmuru için farklı şehirlerden geldiler

Geçen ay Neowise kuyruklu yıldızını görüntüleyen doğa fotoğrafçısı Alper Tüydeş, sosyal medyadan Perseid meteor yağmurunu izlemek üzere bir çağrıda bulundu.

Tüydeş'in Perseid meteor yağmurunu birlikte izlemek için vatandaşları Bursa'nın Karacabey ilçesindeki sahile davet etmesi üzerine yüzlerce insan Bursa'nın Karacabey ilçesine gitti.

SOSYAL MESAFEYLE METEOR YAĞMURU İZLEDİLER

Farklı illerden gelen yaklaşık bin kişi, gökyüzü gözlemcilerinin merakla beklediği Perseid meteor yağmurunu izleme keyfini yaşadı. Sosyal mesafe kurallarına uygun olarak gerçekleştirilen etkinlikte, Perseid meteor yağmuru ile birlikte gökyüzü gözlemlendi.

KEYİFLE VAKİT GEÇİRDİLER

Renkli görüntülerin ortaya çıktığı etkinlik, gece geç saatlere kadar sürdü. Gökyüzünün etkileyici görüntüsüne şahitlik eden vatandaşlar, keyifli vakit geçirdi. Bazı aileler de bebekleriyle birlikte görsel şölene eşlik etti.

"1 KİLOMETRELİK KONVOY OLUŞTU"

Salgın dönemiyle birlikte insanların tatil ve arayışlarının değişiklik göstermeye başladığını dile getiren Tüydeş, "Doğa ile ilgili konular daha çok ilgi çekmeye başladı. Bu etkinlik sandığımdan çok daha büyük bir katılımla gerçekleşti. 1 kilometrelik bir konvoy oluştu. Herkes maske ve mesafe kuralına uyarak geniş bir alana yayıldı. Karacabey sahilleri ormanıyla deniziyle olduğu gibi ışık kirliliğinden uzak oluşuyla da bir cazibe merkezi olma yolunda. Geçtiğimiz ay Neowise meteor yağmurunu izlemiştik, ona da farklı zamanlarda toplamda bine yakın katılımcı gelmişti" diye konuştu.

Bursa ya meteor yağmuru için farklı şehirlerden geldiler #1

Bursa ya meteor yağmuru için farklı şehirlerden geldiler #2

Bursa ya meteor yağmuru için farklı şehirlerden geldiler #3

Bursa ya meteor yağmuru için farklı şehirlerden geldiler #4

Bursa ya meteor yağmuru için farklı şehirlerden geldiler #5