Bursa’da iş adamlarından şantajla para alan gazeteci tutuklandı

Bursa’da iş adamlarından şantajla para alan gazeteci tutuklandı

Bursa’da haber yapmama karşılığı iş adamlarından şantajla para aldığı öne sürülen yerel gazete sahibi Necmi İnce tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bursa Emniyet Müdürlüğü Asayiş ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri, Bursa’da bir yerel gazetenin sahibi Necmi İnce’yi iş adamlarına "şantaj ve tehdit’ yaptığı iddiası üzerine takibe aldı.

200 BİN LİRA İSTEDİ

Bir süredir yapılan teknik ve fiziki takibin ardından Necmi İnce’nin İznik’teki iş adamlarından kaçak villalarını haber yapmamak için 200 bin lira istediği ortaya çıktı.

Bursa’da iş adamlarından şantajla para alan gazeteci tutuklandı ViDEO

İş adamı savcılığa şikayette bulununca devreye polis girdi. Daha önceden seri numaraları alınmış paraları 60 bin TL ve 10 bin euroyu benzin istasyonunda teslim alan Necmi İnce, kendisini takip eden Gasp Bürosu ekiplerince gözaltına alındı.

Bursa’da iş adamlarından şantajla para alan gazeteci tutuklandı #1

KENDİNİ SAVUNDU

Sorgusu Asayiş Şube Müdürlüğü’nde tamamlandıktan sonra adliyeye sevk edilen Necmi İnce, parayı danışmanlık bedeli olarak aldığını, kimseye şantaj yapmadığını savundu.

Savcılık tarafından tutuklanma talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edilen Necmi İnce tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bursa’da iş adamlarından şantajla para alan gazeteci tutuklandı #2

Necmi İnce’nin bir restoran sahibinden de şantajla para almak istediği, bu kişinin de şikayetçi olduğu polisler tarafından gözaltına alınırken bu kişinin İnce’ye tepki gösterdiği öğrenildi.

Bursa’da iş adamlarından şantajla para alan gazeteci tutuklandı #3