Bingöl'de 5.7 büyüklüğünde deprem

Bingöl'de 5.7 büyüklüğünde deprem

Bingöl Karlıova'da, saat 17.24'te 5.7 büyüklüğünde deprem kaydedildi.

Bingöl'de 5.7 büyüklüğünde deprem

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'ndan (AFAD) yapılan açıklamaya göre, Bingöl Karlıova'da saat 17.24'te 5.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Depremin yerin 5 kilometre derinliğinde gerçekleştiği öğrenildi.

ÇEVRE İLLERDE DE HİSSEDİLDİ

Deprem; Erzurum, Diyarbakır, Muş ve Elazığ gibi çevre illerde de hissedildi.

Öte yandan, kentte saat 18.09'da 5.7 büyüklüğünde artçı sarsıntı yaşandı.

Bingöl'de 5.7 büyüklüğünde deprem

İKİ GÖZETLEME KULESİ YIKILDI: 3 YARALI

Bingöl Valisi Kadir Ekinci, depremin ardından açıklama yaparak, "Kaynarpınar köyünde karakola ait iki gözetleme kulesi çökmüş ve üç güvenlik korucumuz yaralanmıştır. Tüm köy ve ilçelerimizde hasar tespit çalışmaları devam etmektedir." dedi.

Bingöl de 5.7 büyüklüğünde deprem #1

10 EVDE ÇÖKME YAŞANDI

Vali Ekinci, Dinarbey ve Elmalı köylerindeki 10 evde çökme meydana geldiğini ve 4 vatandaşın göçük altından kurtarıldığını bildirdi.

Karlıova Belediye Başkanı Veysi Bingöl ise Karlıova merkezde herhangi bir sıkıntının olmadığını açıkladı.Bingöl de 5.7 büyüklüğünde deprem #2

"BÖLGEYE EKİPLER SEVK EDİLDİ"

Çevre ve Şehircilik Bakan Murat Kurum da olaya ilişkin açıklama yaparak, "Ekiplerimiz bölgeye sevk edildi, süreci yakından takip ediyoruz" ifadelerini kullandı.

"ERZURUM'DA OLUMSUZLUK GÖZÜKMÜYOR"

Erzurum Valisi Okay Memiş de, "Deprem Erzurum'da da hissedildi. Erzurum'da şimdilik bir olumsuzluk gözükmüyor. İlerleyen saatlerde yine değerlendireceğiz. Öncelikli kendi mülki hudutlarımızdaki yerleşim yerlerine müdahale edeceğiz. Eğer sorun yoksa hemen Karlıova'ya buradan ekipleri sevk edeceğiz." dedi.

Karlıova'da yaşanan depremde bina çatladı

Bingöl de 5.7 büyüklüğünde deprem #3