Beymen'in sahibi değişti

Beymen'in sahibi değişti

Boyner Büyük Mağazacılık ve Altınyıldız Tekstil’in tamamı, Boyner Holding’in olacak.

Boyner Holding ve Katarlı Mayhoola; bünyesinde Boyner Büyük Mağazacılık, Beymen Mağazacılık, AY Marka Mağazacılık ve Altınyıldız Tekstil’i barındıran Boyner Perakende ve Tekstil Yatırımları AŞ’yi yeniden yapılandırmak üzere mutabakata vardıklarını açıkladı.

Buna göre, Boyner Büyük Mağazacılık ve Altınyıldız Tekstil’in tamamı Boyner Holding’in olacak. Buna karşılık Beymen Mağazacılık ve Ay Marka Mağazacılık’ın yüzde 97 oranındaki çoğunluğu ise Mayhoola’ya geçecek. Mutabakatın finansal detayları; ilgili Yönetim Kurullarının alacağı kararlar ve hukuki prosedürlerin gerçekleşmesi sonrasında kamuoyuyla paylaşılacak. Sürecin, gerekli tüm onayların ardından Haziran 2019’da tamamlanması bekleniyor.

FİNANSAL ORTAKLIĞA 2015'TE BAŞLAMIŞLARDI

Mutabakat öncesinde Mayhoola’nın, Boyner Perakende ve Tekstil Yatırımları AŞ’de yüzde 54, Boyner Holding’in ise yüzde 42.8 oranında payı bulunuyordu. Böylece Boyner Holding ve Mayhoola, Mayıs 2015’te başlayan finansal ortaklıklarını sonlandırmış olacaklar. Anlaşma kapsamında Boyner Holding tercihini en büyük Grup şirketi Boyner Büyük Mağazacılık ve grubun köklü geleneğini temsil eden Altınyıldız’dan yana kullanırken, Mayhoola da içinde Valentino, Balmain, Pal Zileri gibi markaları barındıran global lüks portföyüne Türkiye’nin en büyük lüks ve moda şirketi Beymen ile Network’ü ekleyecek. Yeni yapılanma sonrasında Boyner Grup; Boyner Büyük Mağazacılık ile çok markalı perakende, Morhipo ile moda ve çok markalı e-ticaret, Hopi ile tüketici teknolojileri, Altınyıldız ile yünlü kumaş üretimi ve Altınyıldız Classics ile özel marka üretimi ve erkek giyim perakendesi alanlarına odaklanacak.

DAHA İYİ OLACAKLAR

Bu önemli işlem sonrasında tüm Boyner perakende şirketlerinin geleceklerine ve potansiyellerine inandığını belirten Boyner Perakende ve Tekstil Yatırımları Yönetim Kurulu Başkanı Ergun Özen, “Beymen ve Ay Marka’nın Boyner Grup tarafından atılan temellerin üzerinde daha da büyüyeceğine ve global lüks pazarının lider markaları arasında daha da ön sıralarda yer alacaklarına inanıyorum” dedi.

Bu mutabakatla, Boyner Grup şirketlerinin tamamının yatırım yapma fırsatlarını artırarak güçleneceğini ve perakende dünyasındaki dijital dönüşüme liderlik etme imkanlarını geliştireceğini vurgulayan Boyner Grup CEO’su ve Boyner Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cem Boyner, “Farklı segment ve beğenilere hitap eden şirketlerimiz içerisinden üst ve lüks segmente ait Beymen ve AY Marka Mağazacılığı, bu alanda global bir deneyim ve iddiaya sahip olan Mayhoola’ya devredeceğiz. Türkiye perakende tarihinin en büyük yatırımlarından birini Türkiye’ye, Boyner Grup’a ve markalarımıza güvenerek yapan iş ortağımız Mayhoola’ya teşekkür ediyoruz. Yıllardır büyük emek, gayret ve yatırımla var ettiğimiz Beymen ve AY Marka’nın böylesi zor bir dönemde hak ettikleri değeri bulması bizim için gurur verici bir gelişme. Her ikisinin de önümüzdeki yıllarda daha da iyi noktalara geleceğine ve Türkiye sınırlarını aşan başarı hikayelerini daha da ileriye taşıyacaklarına yürekten inanıyorum. Bu süreçle birlikte e-ticaret, lojistik, yapay zeka ve big data başta olmak üzere “perakende 4.0” teknolojilerine yatırım yapma imkanlarımızı artırarak Boyner Grup şirketlerini yüksek oranda büyütecek yeni fırsatlara odaklanacağız.” dedi.

İlginizi Çekebilir
Kızılcık Şerbeti dizisinde başörtüsü sahnesi
Kızılcık Şerbeti dizisinde başörtüsü sahnesi
885 YORUM
Medya
Öztürk Yılmaz bıçaklı saldırıya uğradı
Öztürk Yılmaz bıçaklı saldırıya uğradı
793 YORUM
3. Sayfa
Hesabında hayal edemeyeceği miktarda para var!
ADVERTORIAL
Highfx
Ali Babacan bedelli askerlik yapan oğlunun yemin törenine katıldı
Ali Babacan bedelli askerlik yapan oğlunun yemin törenine katıldı
510 YORUM
Gündem
Fatih’te üzerine pitbull cinsi köpek salınan polis ateş etti: 1 ölü
Fatih’te üzerine pitbull cinsi köpek salınan polis ateş etti: 1 ölü
1622 YORUM
3. Sayfa