Beykoz'da fırtına beklentisi nedeniyle denize girmek yasaklandı

Beykoz'da fırtına beklentisi nedeniyle denize girmek yasaklandı

Beklenen fırtına dolayısıyla gün boyu denize girmenin yasak olduğu Beykoz'da vatandaşlar yaşanabilecek olumsuzluklara karşı uyarıldı.

İstanbul’un Beykoz İlçe Kaymakamlığı'ndan yapılan açıklamada, meteorolojik tahmin raporlarına göre rüzgarın kuzey ve kuzeydoğu yönlerinden (poyraz) Marmara'nın kuzey ve batısı ile Kuzey Ege kıyılarında fırtına ve yer yer kısa süreli kuvvetli fırtına (60-90 km/saat) şeklinde esmesi beklendiğinden vatandaşların ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olması gerektiği belirtildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“CAN VE MAL EMNİYETİNİ KORUMAK AMACIYLA…”

"Sahillerimizde can ve mal kayıplarının önlenmesi için hava/deniz raporları doğrultusunda gerekli önlemler alınmakta, vatandaşlarımızın duyarlı yaklaşım ve destekleriyle etkin şekilde uygulanmaktadır.

Kaymakamlığımızca 7 Eylül 2021 Salı gün boyu ilçemiz sahillerinde meteorolojik hava/deniz tahmin raporlarının sunduğu somut veriler doğrultusunda vatandaşlarımızın can ve mal emniyetini korumak amacıyla denize girmek yasaklanmıştır."