Bekçiye kızarak maskeyi yırtıp yere attı

Bekçiye kızarak maskeyi yırtıp yere attı

Taksim'de sağlıkçı olduğunu söyleyen bir kişi, maskesiz İstiklal Caddesi'ne girince bekçiler ceza yazınca bekçilere, 'Sen kimsin' diyerek tepki gösterip, cebinden çıkarttığı maskeyi yıtıp attı.

Bekçiye kızarak maskeyi yırtıp yere attı

Koronavirüsle mücadele kapsamında son günlerde Taksim ve İstiklal Caddesi’nde yoğunluk olunca meydan ve caddede maske zorunluluğu getirildi. Akşam saatlerinde yeniden kalabalıklaşan İstiklal Caddesi’nde bekçiler ve Beyoğlu Belediyesi’ne bağlı zabıta ekipleri denetimlerini sıklaştırdı.

Bekçiye kızarak maskeyi yırtıp yere attı

Bekçiye kızarak maskeyi yırtıp yere attı #1

Ekipler yan yana yürüyen vatandaşların yanlarına giderek sosyal mesafeye uymaları konusunda uyardı. Maskesi olmayan vatandaşlara da idari para cezası işlemi uygulandı.

Bekçiye kızarak maskeyi yırtıp yere attı #2

"SEN KİMSİN" DİYEREK BEKÇİLERE SATAŞTI

Bekçilerin denetimleri sırasında sağlıkçı olduğunu ifade eden Yılmaz E. isimli bir vatandaş maskesiz görülmesi üzerine durduruldu.

Bekçiye kızarak maskeyi yırtıp yere attı #3

Maskesinin cebinde olduğu görülen adama 3 bin lira idari para cezası işlemi uygulandı. Bekçilere ‘Sen kimsin?’ ve ‘Artist’ gibi ifadelerde bulunan Yılmaz E., ceza yazan bekçiye de ‘Çabuk yaz’ diyerek tepki gösterdi.

Bekçiye kızarak maskeyi yırtıp yere attı #4

CEBİNDEN ÇIKARTTIĞI MASKEYİ YIRTIP ATTI

Yılmaz E. kendisine yöneltilen "Maske takmadınız. Ceza yediniz. Ne söyleyeceksiniz?" sorusuna ise ilginç bir cevap verdi. Yılmaz E., maske takmanın çözüm olmadığını ve taktığımız maskelerin bezden yapılma, kalitesiz olduğunu iddia etti.

Yılmaz E., daha sonra sinirlenerek elindeki maskeyi yırtıp attı ve maskesiz bir şekilde yoluna devam etti. İyi bir sağlıkçı olduğunu iddia eden adamın tavrı ise pes dedirtti.

Bekçiye kızarak maskeyi yırtıp yere attı #5

Bekçiye kızarak maskeyi yırtıp yere attı #6