Bakan Soylu: Türkiye, dünyanın 10 büyük ekonomisinden biri olacak

Bakan Soylu: Türkiye, dünyanın 10 büyük ekonomisinden biri olacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye'nin eski Türkiye olmadığını, ilerleyen yıllarda dünyanın 10 büyük ekonomisinden biri olacaklarına inandığını söyledi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sincan Belediyesi’nin düzenlediği iftar programında gençlerle bir araya geldi. Bakan Soylu’ya Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan eşlik etti.

Öğrencilerle iftar açıktan sonra konuşan Soylu, gençlere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın selamını iletti.

"Türkiye, dünyanın 10 büyük ekonomisinden olacak"

Bakan Soylu, Türkiye'nin eski Türkiye olmadığını vurgulayarak, şöyle konuştu:

"Bizim istediğimiz bir şey var. İstediğimiz şey şudur; Bizim size teslim ettiğimiz Türkiye'de ay yıldızlı pasaportu gören dünyanın hangi ülkesinde olursa olsun gümrük memurlarının saygıyla ayağa kalktığı bir Türkiye'yi size teslim etmek istiyoruz. Sizin Türkiye'niz dünyanın en büyük 10 ekonomisinden birisi olacak. Sizin yaşadığınız Türkiye sadece 780 bin kilometre kare değil, etrafında bir coğrafya, Suriye'ye, Irak'a, Afganistan'a, Pakistan'a huzur veren bir Türkiye olacak. Sizin yaşadığınız Türkiye, sizin yönettiğiniz Türkiye inşallah hep birlikte göreceğiz ki herkesin parmakla gösterdiği huzurun, güvenin, gelişmenin, zenginliğin ve insanlığın var olduğu bir Türkiye olacak"

Bakan Soylu: Türkiye, dünyanın 10 büyük ekonomisinden biri olacak #1

"Çok zengin bir Türkiye'ye ihtiyacımız var"

Bakan Soylu, çok zengin bir Türkiye'ye ihtiyaç olduğunu söyleyerek, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Sadece kişi başına gelir seviyesi yüksek olsun diye değil, dünyanın en büyük teknolojilerine sahip olsun. Nasıl savunma sanayimizi yüzde 20'lerden yüzde 80'lere getirmişsek yüzde 100'lere getiren ve dünyayı kendine hayran bırakan bir Türkiye tablosuna sizle ulaşmaya ihtiyacımız var. Bizim yapacağımız çok iş var. Dünyaya çok iş var. Yıllardır sömürge yapıldı. Afrika'yı sömürenler, yıllardır sömürge ortaya koyup etrafımızdaki coğrafyayı sömürenlere, 'hayır bundan sonra sömüremeyeceksiniz' diyebilecek bir kuvvete ihtiyacımız var. Gücümüz, kuvvetimiz oldu. Kendi insansız hava aracımızı kendimiz ürettik. Bugün PKK'yı yerle yeksan ettik, terörü ortadan kaldırdık. Doğu'da ve Güneydoğu'da insanlar huzur ve güven içindeler. 'Acaba alışveriş merkezlerine gitsek mi, gitmesek mi? Bomba patlar mı, patlamaz mı?' diye annelerinizin, babalarımızın endişe ettiği ve bizim çocuklarımızı göndermediği günler geçirdik. Oysa şimdi ülkenin dört bir tarafında huzur var. Gecenin saat ikisine kadar, üçüne kadar herkes çocuklarıyla beraber yürüyor."

Bakan Soylu: Türkiye, dünyanın 10 büyük ekonomisinden biri olacak #2

İlginizi Çekebilir
Fenerbahçe, yeni transferi Ozan Suncak'ın sözleşmesini feshedecek
Fenerbahçe, yeni transferi Ozan Suncak'ın sözleşmesini feshedecek
782 YORUM
Transfer dosyası
Murat Boz saç ektirdi
Murat Boz saç ektirdi
576 YORUM
Magazin
Göztepe - Altay maçında kaleciye saldırı
Göztepe - Altay maçında kaleciye saldırı
489 YORUM
Futbol
ABD'li Teknoloji Devinden Yeni Bir Yatırım Projesi
ADVERTORIAL
Tesla
Uğur Dündar, Kılıçdaroğlu'nun adaylığına karşı
Uğur Dündar, Kılıçdaroğlu'nun adaylığına karşı
539 YORUM
Gündem