Bakan Gül: Cezaevlerindeki görüşler ertelendi

Bakan Gül: Cezaevlerindeki görüşler ertelendi

Adalet Bakanı Gül, koronavirüse ilişkin alınan önlemler kapsamında açık ve kapalı cezaevlerinde, görüşlerin iki hafta süreyle ertelendiğini açıkladı.

Bakan Gül: Cezaevlerindeki görüşler ertelendi

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül koronavirüs salgını kapsamında cezaevleri ve adliyelerde alınması kararlaştırılan tedbirlere ilişkin açıklamalarda bulundu.

ZİYARETLER 2 HAFTA ERTELENDİ

Bakan Gül, açık ve kapalı tüm cezaevlerindeki tüm görüşlerin iki hafta süreyle ertelendiğini açıkladı.

Bakan Gül: Cezaevlerindeki görüşler ertelendi #1

ÖZEL İZİNLER ERTELENDİ

İki hafta süreyle açık cezaevinde kalanların özel izin haklarının da ertelendiğini dile getiren Gül, süreçler bittikten sonra tüm bu hakların verileceğini vurguladı.

HASTALIK BELİRTİSİ OLANLAR TEDAVİDEN SONRA CEZAEVLERİNE ALINACAK

İş yurtları kapsamında dışarıda çalışan hükümlülerin diğer hükümlülerden ayrılmasının kararlaştırıldığını açıklayan Gül, "Hastalık belirtisi olanların ceza infaz kurumlarına alınmaması, tedavileri yapıldıktan sonra alınmaları kararlaştırıldı. Duruşma ve diğer adli işlemlerden ivedi özelliği bulunmayanların ertelenmesi hususunun yargı mensuplarının takdirine bırakılması önerildi. Cezaevlerindeki ve çocuk eğitim evlerindeki aile görüş odalarının kullanılması iki hafta süreyle ertelenmiştir." ifadelerini kullandı.

Bakan Gül: Cezaevlerindeki görüşler ertelendi #2

NAKİLLER DE 2 HAFTA ERTELENDİ

Ceza infaz kurumları arasındaki nakillerin de iki hafta süreyle ertelendiğini bildiren Gül, cezaevlerindeki tüm personelin, kuruma gelenlerin ateşlerinin ölçüleceğini kaydetti.