Aydın’da minik Halil'in yüzü artık gülüyor

Aydın’da minik Halil'in yüzü artık gülüyor

Alev alan otomobilde yüzü ve vücudunun bir bölümü yanan ve geçen yıl tedavisi için 200 bin lira toplanan 5 yaşındaki Halil Geyik'in, koltuk altlarından alınan doku yüzüne nakledildi.

Aydın’da minik Halil'in yüzü artık gülüyor

Aydın’ın Söke ilçesinde 2018 yılında içinde oyun oynadığı otomobilde yangın çıkan ve annesi tarafından son anda kurtarılan Halil Geyik'in yüzünde ve vücudunda yanıklar oluşmuştu.

İstanbul'da bir hastanede yaklaşık 40 gün yoğun bakım ünitesinde tedavi gören Halil Geyik'in yüzünün tamamı ile vücudunun birçok yerindeki yanık izleri geçmemişti.

5 yaşındaki Halil Geyik'in koltuk altından alınan dokularla yüzüne uygulanan tedavi, olumlu sonuç verdi.

Aydın’da minik Halil in yüzü artık gülüyor #1

YÜZÜ YENİDEN GÜLMEYE BAŞLADI

Söke’nin Çalışlı Mahallesi'nde yaşayan Halime (32) ve İsmail Geyik (37) çiftinin çocukları Halil'in, Bodrum'da devam eden tedavisiyle birlikte yüzü yeniden gülmeye başladı.

Süreci anlatan Halime Geyik, geçen yıl ameliyat masrafını karşılamak için Valilik onayıyla “Ateşe bir damla su dök” kampanyasını başlattıklarını ve 200 bin liranın 3 günde toplandığını söyledi.

Aydın’da minik Halil'in yüzü artık gülüyor VİDEO

Halil'in yüzünün dışarı çıkamayacak kadar kötü olduğunu anımsatan anne Geyik, “Benim sesimi tüm Türkiye'ye hatta dünyaya duyurdukları için teşekkür ediyorum. En başta Halil olmak üzere hepimizin hayallerini gerçekleştirdiniz.” dedi.

Aydın’da minik Halil in yüzü artık gülüyor #2

“BİR DAMLA SU İSTEMİŞTİM, YAĞMUR OLUP YAĞDILAR”

Ameliyatın içeriğine ilişkin de bilgi veren Geyik şöyle devam etti:

“Türk halkının gücü ve iyilikseverliğini gördük. Ben bir damla su istemiştim ama bana yağmur olup yağdılar. 3 aylık süreçte iki kez ameliyat oldu. Halil şu anda topluma rahatça karışabiliyorsa tüm Türkiye'nin sayesindedir. İki koltuk altından alınan dokularla ameliyat oldu. Yüz çevresine bu dokulardan verildi. Zorlu bir süreçti, 11 saat sürdü ameliyat. Beklentimin üzerinde bir değişim yaşandı Halil'de. Burun ve ağız çevresi çok kötüydü. Dışarı çıktığımızda herkes meraklı gözlerle bakıyordu. Şimdi Halil şapkayı takıp rahatça dışarı çıkabiliyor.”

Aydın’da minik Halil in yüzü artık gülüyor #3

“ANNE ARTIK İNSANLAR BENDEN KAÇMIYOR”

Evladının ameliyat öncesi içine kapanık bir çocuk olduğunu vurgulayan Geyik, “Bir anne olarak çok mutluyum. Önceleri dışarı çıktığımda insanların bakışları çok rahatsız ediyordu. Evladımın şimdi topluma karışması, bir anne için tarif edilemez bir duygu. Halil de mutlu. 'Anne artık insanlar benden kaçmıyor' diyor.” ifadelerini kullandı.

Aydın’da minik Halil in yüzü artık gülüyor #4

Geyik, Halil'in tedavisi için bir ameliyat daha yapılacağını sözlerine ekledi.

Aydın’da minik Halil in yüzü artık gülüyor #5

Aydın’da minik Halil in yüzü artık gülüyor #6

Aydın’da minik Halil in yüzü artık gülüyor #7