Antalya'daki Tahtalı Dağı zirvesine bu yıl 100 bin kişi çıktı

Antalya'daki Tahtalı Dağı zirvesine bu yıl 100 bin kişi çıktı

Bölgenin en önemli alternatif turizm noktası olan zirveyi, normalleşme süreciyle birlikte 100 bin kişi ziyaret ederken, bu yılki hedefin 120- 130 bin olduğu belirtildi.

Beydağları’nın en yüksek noktası olarak nitelendirilen ve Antalya’nın Kemer ilçesindeki en önemli alternatif turizm noktalarından biri olan 2 bin 365 metrelik Tahtalı Dağı'nın zirvesi, haziran ayında başlayan normalleşme süreciyle birlikte ziyaretçilerin uğrak yeri oldu.

Pandemi nedeniyle eskiye nazaran ziyaretçi sayısı azalan zirveye, teleferik aracılığıyla günlük yaklaşık bin kişi geliyor.

100 BİN KİŞİ GİTTİ

Birçok doğa sporları organizasyonuna da ev sahipliği yapan Tahtalı Dağı'nın zirvesi; gün batımı turları, catapult (insan sapanı) ve yamaç paraşütü gibi ekstrem sporları sevenlerinin de ilgi odağı durumunda.

Normalleşme süreciyle birlikte Olympos Teleferik aracılığıyla zirveye bugüne kadar 100 bin kişi geldi. Geçen yıl rekorların kırıldığı sezonda ise zirveye çıkanların sayısı 350 bin kişiyi geçti.

Antalya daki Tahtalı Dağı zirvesine bu yıl 100 bin kişi çıktı #1

“GEÇEN SENE 350 BİN KİŞİ AĞIRLAMIŞTIK”

Olympos Teleferik Genel Müdürü Haydar Gümrükçü, "Burası bölgenin en önemli, en büyük alternatif turizm merkezlerinden birisi, Tahtalı Dağı'nda Olympos Teleferik. Bu yıl şu ana kadar pandemi dönemi olmasına rağmen 100 bin misafir ağırladık. Yıl sonuna kadar bunun 120 ile 130 bin arasında olmasını bekliyoruz. Geçen yıl ile kıyasladığımızda pandemi nedeniyle epey düşüş var. Geçen sene 350 bin kişi ağırlamıştık. Fakat pandemiye rağmen bu sene 120-130 bin rakamlarına ulaştığımızda mutlu olacağız." dedi.

Antalya daki Tahtalı Dağı zirvesine bu yıl 100 bin kişi çıktı #2

Antalya daki Tahtalı Dağı zirvesine bu yıl 100 bin kişi çıktı #3

Antalya daki Tahtalı Dağı zirvesine bu yıl 100 bin kişi çıktı #4

İlginizi Çekebilir
"Gelsin İcardi bildiği gibi"
0 YORUM
Medya
BİM İcra Kurulu Üyesi Aykaç eleştirilere yanıt verdi
BİM İcra Kurulu Üyesi Aykaç eleştirilere yanıt verdi
1075 YORUM
Gündem
Almanya elenince akıllara LGBT eylemi geldi
Almanya elenince akıllara LGBT eylemi geldi
409 YORUM
Dünya Kupası
Yunan televizyonunda renkli hava durumu anonsu
Yunan televizyonunda renkli hava durumu anonsu
161 YORUM
Dünya
Ayda 32,000TL kazanmanın yolu, bu yatırım!
ADVERTORIAL
CoinPro