Antalya'da kaza yapan alkollü İranlı sürücü: Her zaman alkollü yola çıkıyorum

Antalya'da kaza yapan alkollü İranlı sürücü: Her zaman alkollü yola çıkıyorum

Antalya'da polisin dur ihtarına uymayan İran uyruklu sürücü Davood Akbari, kaldırıma çarptı. 2.09 promil alkollü olduğu belirlenen Akbari'nin "Her zaman alkollü yola çıkıyorum" demesi şaşırttı.

Antalya'da kaza yapan alkollü İranlı sürücü: Her zaman alkollü yola çıkıyorum

Saat 18.30 sıralarında Konyaaltı ilçesi Akdeniz Bulvarı, petrol dolum tesisleri yakınında meydana gelen olayda, İran uyruklu Davood Akbari, ailesi ve yakın bir arkadaşı ile balıkçı barınağında balık turuna çıktı.

Balık turunun sona ermesinin ardından akşam saatlerinde limana gelen Akbari, bir süre alkol aldıktan sonra kiraladığı otomobille evine doğru yola çıktı.

'DUR' İHTARINA UYMADI

Sarısu'da yer alan uygulama noktasında polis ekipleri Davood Akbari'nin durumundan şüphelenirken durmasını istedi. Polisin 'dur' ihtarına uymayan Akbari, şehir merkezine doğru hızla gitmeye başladı. Davood Akbari hızla uzaklaşırken bulvar üzerinde bulunan akaryakıt dolum merkezi yakınındaki kaldırıma ve trafik levhasına çarparak kaza yaptı. Kazayı görenler durumu hemen 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildirdi. İhbarla bölgeye kısa sürede çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi.

Antalya'da kaza yapan alkollü İranlı sürücü: Her zaman alkollü yola çıkıyorum VİDEO

Antalya da kaza yapan alkollü İranlı sürücü: Her zaman alkollü yola çıkıyorum #1

"YARALILAR KALDIRIMA UZANDI"

Kazada otomobildeki hava yastıkları açılırken, yaralılar araçtan çıkartıldı. Hafif yaralı olan Aysan Panahi ile Mehdi Salman Paur kaldırıma uzandı. Yaralılardan Mehdi Salman Paur, ilk tedavisinin ardından ambulansla özel bir hastaneye kaldırıldı. Kaldırıma uzanan Aysan Panahi’nin yakını olduğu değerlendirilen 2 kişi ise başucundan ayrılmadı. Bölgeye gelen ikinci ambulansa alınan Panahi, Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırıldı.

ALKOLLÜ ÇIKTI

Sürücü Davood Akbari, kaza yaptığı otomobilde uzun süre sürücü belgesi ve pasaportunu aradı. Trafik ekipleri yaptıkları ölçümde, Akbari’nin 2.09 promil alkollü olduğunu belirledi.

Antalya da kaza yapan alkollü İranlı sürücü: Her zaman alkollü yola çıkıyorum #2

"HER ZAMAN ALKOLLÜ YOLA ÇIKIYORUM"

Davood Akbari, "Türk kanunlarına her zaman saygı duyarım. Alkollüydüm. Her zaman alkollü yola çıkıyorum. Ama yolum çok yakın olduğu için kaza yaptım. Polisleri görünce korktum. Polislere saygı duyuyorum. Ama bu kez aile içi problemim olduğu için biraz tedirgin oldum. Kaza yaptık” diye konuştu.

Akbari'nin kaza yaptığı otomobil çekici ile kaldırılırken, ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü.

Antalya da kaza yapan alkollü İranlı sürücü: Her zaman alkollü yola çıkıyorum #3


Antalya da kaza yapan alkollü İranlı sürücü: Her zaman alkollü yola çıkıyorum #4

Antalya da kaza yapan alkollü İranlı sürücü: Her zaman alkollü yola çıkıyorum #5

Antalya da kaza yapan alkollü İranlı sürücü: Her zaman alkollü yola çıkıyorum #6

Antalya da kaza yapan alkollü İranlı sürücü: Her zaman alkollü yola çıkıyorum #7

Antalya da kaza yapan alkollü İranlı sürücü: Her zaman alkollü yola çıkıyorum #8