Antalya'da hamile kadın karpuz aşerdi, vali izin verdi

Antalya'da hamile kadın karpuz aşerdi, vali izin verdi

Sosyal medya aracılığıyla karpuz alabilmek için yardım isteyen hamile kadın, sesini valiye duyurdu.

Koronavirüs vakalarının görülmesinin ardından salgınla mücadele kapsamında sokağa çıkma yasağı devam ediyor.

Sokağa çıkma kısıtlamasının uygulandığı Antalya'da, vatandaşların acil ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik il genelinde Vefa Destek grupları ve Antalya Valiliği Açık Kapı uygulamasıyla hizmetler veriliyor.

Sokağa çıkma yasağı kapsamında vatandaşlardan bu süreçte ilginç talepler de geliyor.

"HAMİLE KADINLAR NE YAPSIN"

Hamile olan Cansu Akdemir Tümer isimli kadın, sosyal medyada Antalya Valisi Münir Karaloğlu'nu etiketleyerek bir yardım talebinde bulundu.

Twitter hesabından valiye ulaşmaya çalışan kadın, “Ya Allah aşkına sokağa çıkma yasağı yapıyorsunuz, kendim başta olmak üzere diğer hamile kadınlar ne yapsın? Aşerilen şeylere ulaşamıyoruz bu durum gerçekten çok kötü! Hormonlarım zaten tavan valla ağlıcam artık." diye yazdı.

Antalya da hamile kadın karpuz aşerdi, vali izin verdi #1

İKİ SAATLİK ÖZEL İZİN VERİLDİ

Vali Münir Karaloğlu'nun talimatıyla, Antalya Valiliği Açık Kapı Projesi kapsamındaki görevliler, hamile kadınla iletişime geçerek, karpuz aşerdiği öğrenilen kadının eşine iki saatlik özel izin verildi.

Özel izinle Cansu Akdemir Tümer'in eşi, sokağa çıkma kısıtlaması dışında olan Antalya Büyükşehir Belediyesi Toptancı Hali'nden karpuz alarak evine geri döndü.

Antalya da hamile kadın karpuz aşerdi, vali izin verdi #2

"HAKKINIZI ASLA ÖDEYEMEM"

İsteği kabul edilen Cansu Akdemir Tümer, “Sayın valim başta olmak üzere size ve tüm çalışanlarınıza yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Şöyle bir zaman diliminde asla hakkınızı ödeyemem. Allah hepinizden razı olsun." diyerek teşekkür etti.

Hamile kadın karpuz aşerdi, vali izin verdi VİDEO

Antalya da hamile kadın karpuz aşerdi, vali izin verdi #3

"CANSU HANIM'I CEVAPSIZ BIRAKAMAZDIK"

Vali Münir Karaloğlu ise, “Cansu Hanım'ı cevapsız bırakamazdık. Makul ve masum talebini değerlendirdik. Sokağa Çıkma Kısıtı kapsamında, eşine 2 saatlik izin vererek talebinin yerine getirilmesine imkan sağladık. Tüm kadınlarımıza sağlıklı, mutlu ve huzurlu günler diliyorum." dedi.

Antalya da hamile kadın karpuz aşerdi, vali izin verdi #4

Eşinin getirdiği karpuz ile mutlu olduğu belirten Cansu Akdemir Tümer,"Gecenin bir vakti aşermem oldu. Normal şartlarda böyle bir şeyi sosyal medyada yazan birisi değilim ama biliyorsunuz ki hiçbir şekilde dışarı çıkamıyoruz. Bende sosyal medya üzerinden küçük bir isteğimi dile getirdim. Sadece kendim için değil, tüm hamile kadınlar için sesimi duyurmaya çalıştım. Sağ olsun valiliğimiz duydu sesimi ve yardımcı oldular bana. Telefon numaramı istediler, iletişime geçtiler ve nerede bulabileceğimi söylediler. Eşime 2 saatlik bir izin verdiler. Karpuzu çok zor bir şekilde buldu eşim. Halde son bir tane kalmış ve o da bir beyefendi kendisi için almış. O yardımcı olmuş. Son karpuzu aldık. Yedim şu anda.” dedi.

Antalya da hamile kadın karpuz aşerdi, vali izin verdi #5

İlginizi Çekebilir
Tatlıses: Bize Cumhurbaşkanımız yeter gerisi te go ti çi go ti
Tatlıses: Bize Cumhurbaşkanımız yeter gerisi te go ti çi go ti
569 YORUM
Gündem
Jeremy Rifkin CHP programına ABD'den bağlandı
Jeremy Rifkin CHP programına ABD'den bağlandı
1376 YORUM
Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şanlıurfa'da
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şanlıurfa'da
637 YORUM
Gündem
Bitcoin ile milyoner oldu! Günde 4.700TL kazanıyor!
ADVERTORIAL
Highfx
Yasmin Erbil ile Yiğit Poyraz öpüştü
Yasmin Erbil ile Yiğit Poyraz öpüştü
151 YORUM
Magazin