Antalya merkezli 4 ilde organize suç örgütüne operasyon düzenlendi

Antalya merkezli 4 ilde organize suç örgütüne operasyon düzenlendi

Polis, tefecilik yaptığı ileri sürülen organize suç örgütüne yönelik 4 ilde eş zamanlı operasyon düzenledi. 11 şüphelinin gözaltına alındığı operasyonda, piton yılanı ele geçirildi.

Antalya merkezli 4 ilde organize suç örgütüne operasyon düzenlendi

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu koordinesinde Antalya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, "yüksek faizle borç para vererek tefecilik yapma", "silahla tehdit ve darp", "zorla senet imzalattırılması" suçlarına karıştıkları iddiasıyla K.E. elebaşılığındaki 11 kişiyi teknik takibe aldı.

Operasyon için düğmeye basan polis, Antalya merkezli Ankara, Erzurum ve Siirt’te 25 Eylül’de eş zamanlı düzenlenen operasyonda örgütün elebaşı olduğu iddia edilen K.E. ile birlikte 11 şüpheliyi yakaladı.

Antalya merkezli 4 ilde organize suç örgütüne operasyon düzenlendi VİDEO

2 METRELİK PİTON

Şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalarda çok sayıda silah, mühimmat, senet, kesici ve delici alet, dijital materyaller ile elebaşının ofisinde özel kafeste beslediği, mağdurları korkutmak ve sindirmek amacıyla kullandığı, yurda yasa dışı yollara sokulmuş, yaklaşık 2 metre uzunluğundaki piton ele geçirildi.

Şüphelilerin emniyetteki işlemleri sürüyor.

Antalya merkezli 4 ilde organize suç örgütüne operasyon düzenlendi #1

GEÇEN YILKİ İNTİHAR

Öte yandan, Antalya'da geçen yıl kasım ayında tefecilere olan borcu yüzünden siyanür içerek kendisini, eşi Sultan Şimşek'i (38), çocukları Ceren (9) ve Ali Çınar Şimşek'i (5) öldüren Selim Şimşek’in (36) de suç örgütüne borçlu olduğu ortaya çıktı. Selim Şimşek’in bu borcuna ait senedi de yapılan aramalarda ele geçirildi. Suç örgütü üyelerinin, intihar olayına ilişkin bağlantısı üzerinde çalışma yapıldığı ifade edildi.

Antalya merkezli 4 ilde organize suç örgütüne operasyon düzenlendi #2

Antalya merkezli 4 ilde organize suç örgütüne operasyon düzenlendi #3

Antalya merkezli 4 ilde organize suç örgütüne operasyon düzenlendi #4