Hakan Han Özcan'dan Alevi Bektaşi Vakfı’na destek ziyareti

Hakan Han Özcan'dan Alevi Bektaşi Vakfı’na destek ziyareti

Ankara'da cemevlerine yönelik saldırı sonrası AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, geçmiş olsun ziyaretinde bulunarak birlik ve beraberlik mesajı verdi.

Ankara’da geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Alevi STK ve cemevlerine yönelik saldırının ardından AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan ile Ankara Valisi Vasip Şahin ve İl Emniyet Müdürü Servet Yılmaz, Türkmen Alevi Bektaşi Vakfı Genel Merkezi’ne ziyarette bulundu.

AK Parti İl Başkanı Özcan: "En güzel cevabı kenetlenerek verdik"

AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan  ziyaret sonrası ise sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu.

Paylaşımında, vakfın sağduyulu davranışından dolayı teşekkürlerini ileten Özcan;" "Türkmen Alevi Bektaşi Vakfı Genel Merkezi ve Şah-ı Merdan Ali Cemevine geçmiş olsun ziyaretinde bulunduk.

En güzel cevabı birliğimize ve dirliğimize daha fazla sahip çıkarak ve kenetlenerek veriyoruz. Sağduyu tutumları nedeniyle her bir canımıza teşekkürlerimi sunuyorum." ifadelerini kullandı.

Hakan Han Özcan dan Alevi Bektaşi Vakfı’na destek ziyareti #1

Soruşturma devam ediyor

Vakıf Yönetim Kurulu Başkanı Özdemir Özdemir ile görüşen İl Emniyet Müdürü Servet Yılmaz, da soruşturmanın devam ettiğini ve en kısa sürede bilgilendirme yapılacağını söyledi.

“İslam toplumunda kadın anadır, kadına el kaldırılmaz”

Görüşmenin ardından açıklamalarda bulunan Özdemir, şu ifadeleri kullandı:

“Buradaki menfur ve çirkin saldırı ile ilgili bilgi alışverişinde bulunduk. Sağduyunun, metanetin olmasıyla ilgili görüşlerimi ilettim. Dün yaşanan İmam Hüseyin’in şahadetinin gününde özellikle de burada çalışan bayan üyemize yapılan saldırı bizleri derinden üzdü. İslam toplumunda kadın anadır, kadına el kaldırılmaz. Buradaki kardeşimiz Mutlu Aydın’a yapılan saldırıya karşı, aynı hassasiyetleri Ankara Valisi, İl Emniyet Müdürü biz de çok memnun olduk, bizi aydınlattılar.”

Hakan Han Özcan dan Alevi Bektaşi Vakfı’na destek ziyareti #2

"Bir takım açıklamaları yapan kişilerin bizimle hiçbir bağlantısı yoktur"

Özdemir, olayın ardından televizyon kanallarında açıklama yapan kişilerin kendileri ile bir alakası olmadığını vurgulayarak, "Bu olay olduğundan beri, bazı televizyon kanallarında bizimle ilgili bir takım açıklamalar yapan kişilerin bizimle hiçbir bağlantısı yoktur. O haberlerden hiçbiri bizi bağlamıyor. Biz yarın saat 11.00’de vakıf genel merkezimizde bir sağduyu çağrısı ve olayla ilgili aldığımız bilgileri paylaşacağız. Alevi dedelerimize özellikle şunu söylüyorum, sağduyu çağrısında bulunuyorum. Bütün canlar, annelerimizin elinden öpüyorum, kardeşlerimizin gözlerinden öpüyorum" diye konuştu.

İçişleri Bakanlığının olayla ilgili duyarlı olduğunu aktaran Özdemir, "Emniyet ve İçişleri Bakanlığı bu konuya çok duyarlı. Bu olayı en kısa zamanda çözecekler. Dün olaydan 2 saat sonra hemen yakalandı şahıs, içeri alındı. Şu an da Terörle Mücadele’de sorguda" dedi.

Öte yandan, yaşanan olay ile ilgili Türkmen Alevi Bektaşi Vakfı Genel Merkezinde 1 Ağustos Pazartesi günü saat 11.00’de bir basın açıklaması gerçekleştirilecek.

Hakan Han Özcan dan Alevi Bektaşi Vakfı’na destek ziyareti #3

Hakan Han Özcan dan Alevi Bektaşi Vakfı’na destek ziyareti #4

İlginizi Çekebilir
Mansur Yavaş: 6'lı masa isterse aday olurum
Mansur Yavaş: 6'lı masa isterse aday olurum
768 YORUM
Gündem
Elektrikli Araba Devinden Yeni Bir Yatırım Projesi
ADVERTORIAL
Tesla
Volkswagen Passat satışları Türkiye'de durduruldu
Volkswagen Passat satışları Türkiye'de durduruldu
112 YORUM
Otomobil
Meclis'te yaralanan Hüseyin Örs elektroşokla hayata döndürüldü
Meclis'te yaralanan Hüseyin Örs elektroşokla hayata döndürüldü
694 YORUM
Gündem
Konya'da askeri eğitim uçağı düştü
Konya'da askeri eğitim uçağı düştü
161 YORUM
Gündem