Ankara'da, balkondan balkona isim-şehir oynadılar

Ankara'da, balkondan balkona isim-şehir oynadılar

Korona tedbirleri kapsamında 'evde kal' çağrısına uyan komşu iki apartmanın sakinleri, balkondan balkona 'isim-şehir' oynayıp, türkü söylüyor ve çay içerek vakit geçiriyor.

Ankara'da, balkondan balkona isim-şehir oynadılar

Ankara'nın Mamak ilçesinde, evde kal çağrısına uyarak 20 gündür dışarı çıkmayan ve birbirlerine misafirliğe de gidemeyen iki binada oturan kadınlar, gün içinde keyifli vakit geçirebilmek için balkondan balkona görüşmeye başladı.

BALKONA ÇIKARAK İSİM-ŞEHİR OYNADILAR

Gün içinde sık sık balkonlara çıkan bina sakinleri, 'isim- şehir' oynayıp, türküler söyleyerek eğleniyor.

Hemen hemen her gün günün belli saatlerinde balkonda buluşan kadınlar, çay içip sohbet ederek vakit geçirirken, komşuluk ilişkilerini de devam ettimiş oluyor.

Ankara'da, balkondan balkona isim-şehir oynadılar ViDEO

"MESAFEYİ MUTALAKA KORUSUNLAR"

Türkü söyleyerek komşularını eğlendiren bina sakinlerinden Güler Cengiz, "Virüs ortaya çıktıktan sonra komşularımızla görüşemedik. Bizler de düşünüp bir aktivite bulmaya karar verdik. Kendi aramızda bunu planladık. Her gün balkona çıkıp sohbet ediyoruz, eğleniyoruz. 'Komşuluklara ara vermeyelim' diye düşündük. Herkese de bunu tavsiye ediyorum. Aynı bu şekilde iletişimlerini kesmesinler. Fakat bu uzak mesafeyi de mutlaka korusunlar" dedi.

Ankara da, balkondan balkona isim-şehir oynadılar #1

'ŞARKI DA SÖYLERİZ, ÇAY DA İÇERİZ'

Apartman sakini Songül Ürper ise "Bizler komşularla birbirimizin evinde her gün çay içerdik. Bu olay olunca artık balkondan balkona sohbet ediyoruz. Yaklaşık 20 gündür dışarı çıkmıyoruz. Balkona çıkınca ne bulursak yaparız. Şarkı da söyleriz, çay da içeriz, oyun da oynarız. Virüs bizi engelledi; ama balkonumuzu engelleyemedi. Yasak gelene kadar balkondan sohbet edeceğiz. Herkese de bunu yapmalarını tavsiye ederim" diye konuştu.

Ankara da, balkondan balkona isim-şehir oynadılar #2

Ankara da, balkondan balkona isim-şehir oynadılar #3

Ankara da, balkondan balkona isim-şehir oynadılar #4