Ankara Valisi Vasip Şahin'den 'sokağa çıkma yasağı' açıklaması

Ankara Valisi Vasip Şahin'den 'sokağa çıkma yasağı' açıklaması

Vaka sayılarının artış gösterdiği kentte sokağa çıkma yasağının gelip gelmeyeceği tartışılırken Vali Vasip Şahin, söz konusu yasağın gündemlerinde olmadığını açıkladı.

Ankara Valisi Vasip Şahin, Sincan'da yapılan koronavirüs denetimlerine katıldı.

Önlem alınmadığı takdirde sonuç alınmasının mümkün olmadığını belirten Vali Vasip Şahin, vatandaşlara duyarlı olmaları yönünde çağrıda bulundu.

"İŞİMİZ KOLAY DEĞİL"

Tüm ilçelerde kapsamlı bir denetleme yapılacağını söyleyen Vasip Şahin, ”Amacımız farkındalık oluşturmak. Topyekun mücadele örneğini göstermek amaç. İşimiz kolay değil. Ama bunu daha önce başardık ülke olarak." dedi.

"SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI GÜNDEMİMİZDE YOK"

Yeni kısıtlamaların gündemde olmadığını açıklayan Vali Şahin, "Şu anda öyle bir şey gündemde değil. İnşallah tersine çevireceğiz, bunlara ihtiyaç olmayacak. Sokağa çıkma yasağı zor bir durum, vatandaşlar buna iyi uydu. Biz bunu istemiyoruz. Kısıtlama olmadan da bunu tersine çevirmek mümkün. Önce tedbirleri uygulamaya koyacağız. Bakanlıkla istişare ediyoruz sürekli. Vatandaş için ileride ek tedbirler alınacaktır. Esnek mesaiye geçtik. Kurumlarda hamile, hasta olanlar idari izinli sayıldı. 60 yaş üzeri personel de evden çalışacak. Diğer personeller de mesaileri uygun olan kurumlar mesai çıkışında ayarlamak şeklinde tedbirleri alacaktır." ifadelerini kullandı.