Bilecik'te alkollü sürücü otomobili ile yayalara çarptı: 1 ölü 5 yaralı

Bilecik'te alkollü sürücü otomobili ile yayalara çarptı: 1 ölü 5 yaralı

Pazaryeri ilçesinde alkollü araç kullanan Özgür Erdağlı, iki dükkana ve yolda yürüyen vatandaşa çarptı. Sağlık ekipleri tarafından hastaneye kaldırılan vatandaş, yaşamını yitirdi.

Bilecik'te alkollü sürücü otomobili ile yayalara çarptı: 1 ölü 5 yaralı

Bilecik'in Pazaryeri ilçesinde, arkadaşlarıyla asker eğlencesine çıkan ve alkollü olduğu tespit edilen Özgür Erdağlı, kullandığı otomobil ile etrafa dehşet saçtı.

Bilecik te alkollü sürücü otomobili ile yayalara çarptı: 1 ölü 5 yaralı #1

ALKOLLÜ ARAÇ KULLANDI

İddiaya göre, asker eğlencesinden çıkan Özgür Erdağlı, otomobiline arkadaşları Samet Aykut ve Mehmet Dursun’u alarak dolaşmaya çıktı. Alkollü olduğu ileri sürülen Erdağlı, Bahattin Şeker Caddesi'nde, kullandığı otomobilin direksiyon kontrolünü yitirerek iki dükkana ve kaldırımda yürüyen yayalara çarptı.

Kazada hurdaya dönen otomobilin sürücüsü Erdağlı ile araçta bulunan arkadaşları Samet Aykut ve Mehmet Dursun’un yanı sıra kaldırımdaki yayalar Kadri Güral, Volkan Özen ve oğlu Efe Özen yaralandı.

ÇARPTIĞI YAYA HAYATINI KAYBETTİ

Kazayı görenlerin ihbarıyla gelen sağlık ekiplerince ilk müdahalesi olay yerinde yapılan yaralılar, Bilecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Yaralılardan durumu ağır olan Kadri Güral, doktorların tüm müdahalesine rağmen hayatını kaybetti.

Tedaviye alınan diğer yaralılardan otomobil sürücüsü Özgür Erdağlı ve Volkan Efe’nin de durumunun ciddi olduğu belirtildi.

Kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Bilecik te alkollü sürücü otomobili ile yayalara çarptı: 1 ölü 5 yaralı #2