Alıcı kılığına giren hırsızlar satılık aracı çaldı

Alıcı kılığına giren hırsızlar satılık aracı çaldı

Bursa’da otomobil hırsızı, alıcı kılığına girip, denemek için bindiği otomobili çalarak kaçtı.

Ağrı’nın Doğubeyazıt ilçesinde öğretmenlik yapan Emre Ertürk, tatilde Bursa’ya geldi. 6 aylık çocuğunun doğmasıyla birlikte kullandığı otomobil küçük gelen Ertürk, aracını değiştirmeye karar verdi.

16 BV 483 plakalı otomobilini internet üzerinden 55 bin 750 TL’ye satılığa çıkartan Ertürk, müşteri çıkmasının ardından aracı göstermek için buluştu. Buluşmada aracı deneyeceğini söyleyen şüpheli, otomobille birkaç tur attıktan sonra aracı ekspertize göstermek istediğini belirtti. Bu esnada aracı durduran şahıs, Ertürk’ün kullanmasını istedi.

Alıcı kılığına giren hırsızlar satılık aracı çaldı #1

ARACIN CAMINA TUTUNARAK SÜRÜKLENDİ

Ertürk’ün adımını dışarıya atmasıyla birlikte hırsızlık zanlısı, gaza bastı. Aracının çalınacağını anlayan otomobil sahibi, aracın camına tutunarak, onu durdurmak istedi. Uzun süre aracın camında sürüklenen Ertürk, gücünü kaybedince yere düşüp yaralandı.

155 polis ihbar hattını arayarak yardım isteyen talihsiz öğretmen, polise verdiği ifade sonrası hastaneye giderek tedavi oldu.

Alıcı kılığına giren hırsızlar satılık aracı çaldı #2

"İZMİR YÖNÜNE DEVAM ETTİ"

Hayatında ilk defa böyle bir olayla karşılaştığını dile getiren Ertürk, “Yaz tatili için Bursa’ya geldik. 6 aylık bir kızım var. Araba küçük geldiği için değiştirmek istedik. Biraz daha büyük bir araba alacaktık. Aracımı 55 bin 750 TL’ye internet üzerinden satılığa çıkarttım. 54 bin TL’ye satış konusunda anlaştık. Çekirge tarafından geldiğini ve eşine araba alacağını ifade etti.

Buluştuktan sonra aracı inceledi. Fiyatta anlaştıktan sonra test sürüşü yaptık. Ardından 'Aracı ekspertize gösterelim' dedi. Yolda giderken aracı durdurdu. Bana 'Sen kullan' dedi. Kapıyı açtı, iner gibi yaptı. Ben de kapıyı açıp, bir ayağımı yere indirdim. O sırada aracın gazına bastı. Cam açık olduğu için ben de atıldım oraya. Araç hareket halindeyken camda biraz sürüklendim. Ben asfaltta yere düştüm. O kişi İzmir yönüne devam etti. Böyle olacağını tahmin etmemiştim. Aracın satışını vermemiştim. Daha sonra polisi aradım. İfade verdim ve Uludağ Üniversitesi’ne giderek rapor aldım.” dedi.

Alıcı kılığına giren hırsızlar satılık aracı çaldı #3

İlginizi Çekebilir
6 yaşındaki çocuğun istismarı iddiaları Türkiye'nin gündeminde
6 yaşındaki çocuğun istismarı iddiaları Türkiye'nin gündeminde
1612 YORUM
Gündem
Marca: Cristiano Ronaldo antrenmana çıkmadı
Marca: Cristiano Ronaldo antrenmana çıkmadı
255 YORUM
Futbol
Aslı kripto al-sat için en doğru stratejiyi buldu!
ADVERTORIAL
Btcrobo Aslı
Çalışma Bakanı Vedat Bilgin'e EYT'de yaş sınırı soruldu
Çalışma Bakanı Vedat Bilgin'e EYT'de yaş sınırı soruldu
814 YORUM
Ekonomi
Fatih'te pitbulllu saldırganlara ateş eden polisin ifadesi
Fatih'te pitbulllu saldırganlara ateş eden polisin ifadesi
1023 YORUM
3. Sayfa