Aksaray'da alkollü sürücü 1 bekçi ve 1 polisi yaraladı

Aksaray'da alkollü sürücü 1 bekçi ve 1 polisi yaraladı

Aksaray’da polisin dur ihtarına uymayan alkollü sürücü bekçiye çarpıp yaraladıktan sonra, yakalandığı yerde gözaltına alınmamak için direnirken bir polis memurunun da ayağını kırdı.

Aksaray'da alkollü sürücü 1 bekçi ve 1 polisi yaraladı

Aksaray’da Taşpazar Mahallesi 802. Sokak'ta polis şüphe üzerine seyir halindeki Mustafa Ç. (32) idaresindeki otomobil sürücüsüne dur ihtarında bulunuldu.

BEKÇİYE ÇARPIP KAÇTI

Polisin ihtarına uymayarak kaçan otomobil sürücüsü 500 metre ileride olaya müdahale etmek isteyen bekçi Mehmet Gökhan Kara’nın (27) üzerine otomobili sürerek çarpıp kaçtı.

Aksaray da alkollü sürücü 1 bekçi ve 1 polisi yaraladı #1

20 DAKİKA SONRA YAKALANDI

Bacağından ve kaburgasından yaralanan bekçiye diğer meslektaşları tarafından ilk müdahalesi olay yerinde yapılırken, polis ekiplerinin anonsu üzerine Aksaray Emniyeti alarma geçti.

Bekçiye çarpıp kaçtıktan sonra yapılan tüm uyarılara rağmen durmayan sürücü 20 dakika süren kovalama sonucu Yeni Sanayi Mahallesi'nde yakalandı.

Aksaray da alkollü sürücü 1 bekçi ve 1 polisi yaraladı #2

DİRENİRKEN POLİSİN AYAĞINI KIRDI

Yakalanma anında direnen alkollü sürücü polis memuru Neşet Güleç’in (35) ayağını kırdı.

Diğer ekiplerin gelmesiyle birlikte güçlükle gözaltına alınan Mustafa Ç., Aksaray Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi'nde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra sorgulanmak üzere İl Emniyet Müdürlüğüne götürüldü. Sürücünün çarptığı bekçi olay yerine gelen 112 Acil Yardım ekiplerince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılırken, ayağı kırılan polis memuru hastaneye getirilerek tedavi altına alındı.

Aksaray da alkollü sürücü 1 bekçi ve 1 polisi yaraladı #3

"EHLİYETİM YOK"

Güçlükle gözaltına alındıktan sonra sağlık kontrolünden geçirilmek üzere Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne getirilen alkollü sürücü burada kendisini görüntülemek isteyen basın mensuplarına tepki gösterdi.

Basın mensuplarının “Neden kaçtın?” sorusuna ise önce küfretti, sonra da “Ehliyetim yok lan ne olmuş?” diyerek cevap verdi.

Aksaray da alkollü sürücü 1 bekçi ve 1 polisi yaraladı #4

CEZAEVİNDEN İZİNLE ÇIKMIŞ

Uyuşturucu ticaretinden girdiği cezaevinden izinli çıkmış
Bekçiye otomobille çarpıp kaçan ve gözaltına alınmamak için bir polis memurunun da ayağını kıran alkollü sürücünün yakalanmasının ardından yapılan inceleme ve araştırma çalışmalarında şahsın 22 Haziran 2019 tarihinde uyuşturucu ticareti yapmak suçundan yakalandığı ve çıkarıldığı mahkemece 4 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldığı, geçtiğimiz aylarda cezaevinden korona virüs önlemleri kapsamında izinli çıktığı öğrenildi.

Aksaray da alkollü sürücü 1 bekçi ve 1 polisi yaraladı #5

BEKÇİ VE POLİSİN DURUMU İYİ

Olayın ardından 112 Acil Yardım ekiplerince Aksaray Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi kaldırılan bekçi Mehmet Gökhan Kara ile ayağı kırılan polis memuru Neşet Güleç hastanede tedavi altına alınırken durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

Aksaray da alkollü sürücü 1 bekçi ve 1 polisi yaraladı #6