Afyonkarahisar'da meyve suyu tesisinde meyvelerin üzerine ayakkabıyla bastılar

Afyonkarahisar'da meyve suyu tesisinde meyvelerin üzerine ayakkabıyla bastılar

Sultandağı ilçesindeki bir meyve suyu tesisinin ürün alım merkezinde ortaya çıkan görüntülerde, işçiler toplanan vişnelerin üzerinde ayakkabıyla gezdi.

Afyonkarahisar'da meyve suyu tesisinde meyvelerin üzerine ayakkabıyla bastılar

Afyonkarahisar’ın Sultandağı ilçesi Yeşilçiftlik beldesinde meydana gelen olayda, görüntüler beldede Aşağı Mahalle Muhtarı Ramazan Gökmen’in meyve suyu fabrikaları için oluşturduğu ürün toplama merkezinde çekildi.

VİŞNELERİN ÜZERİNDE AYAKKABIYLA GEZDİLER

Deniz ve Mehmet isimli işçilerin çektiği ve sosyal medyada paylaştığı görüntülerde meyve suyu yapımı için alımı yapılan vişnelerin üstünde ayakkabıları ile gezen işçiler bu işi bir de gülümseyerek yapıyor.

Mide bulandırıcı görüntülerde toplanan meyvelerin ise Türkiye’nin ünlü meyve suyu fabrikalarına gönderildikleri öne sürüldü.

Afyonkarahisar'da meyve suyu tesisinde meyvelerin üzerine ayakkabıyla bastılar VİDEO

TARIM VE ORMAN MÜDÜRLÜĞÜ HAREKETE GEÇTİ

Görüntülerin sosyal medyada hızla yayılmasının ardından Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri harekete geçti.

4 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI, İŞLETMEYE 21 BİN LİRA CEZA UYGULANDI

Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri olaya karışan işletme sahibi Gökmen ve 3 kişiyi gözaltına alırken, ayrıca işletme ile birlikte şahıslara toplamda 21 bin TL para cezası kesildi.

Öte yandan, olayın ardından faaliyetlerine devam eden tesiste ürünlerin görüntülerin aksine hijyenik olarak toplandığı gözlendi.Afyonkarahisar da meyve suyu tesisinde meyvelerin üzerine ayakkabıyla bastılar #1

"İMHA EDİLECEK KİRAZLAR VİDEOYA YANSIMIŞTIR"

Öte yandan, olayın yaşandığı tesiste çalışan adının açıklanmasını istemeyen bir işçi, Demirören Haber Ajansı’na (DHA) yaptığı açıklamada, videoda görülenlerin imha edilecek kirazlar olduğunu ileri sürerek, şöyle dedi:

"Bahçelerde oluşan yoğun yağıştan dolayı bozulan, çatlayan, kurtlanan kirazların ağaçlara ve bahçelere zarar vermesi dolayısıyla toplanarak imha edilmektedir. Normal kullanılacak kirazlarımız normal kasalarına alınmaktadır. Biz meyve suyu üreticiliği yapmıyoruz, hal dükkanıyız. Kurtlu olanlar geldiğinde imha ediyoruz. İmha edilecek kirazlar videoya yansımıştır. Meyve suyu olacak kirazlar değildir."

Afyonkarahisar da meyve suyu tesisinde meyvelerin üzerine ayakkabıyla bastılar #2

Afyonkarahisar da meyve suyu tesisinde meyvelerin üzerine ayakkabıyla bastılar #3

Afyonkarahisar da meyve suyu tesisinde meyvelerin üzerine ayakkabıyla bastılar #4


Afyonkarahisar da meyve suyu tesisinde meyvelerin üzerine ayakkabıyla bastılar #5

Afyonkarahisar da meyve suyu tesisinde meyvelerin üzerine ayakkabıyla bastılar #6