Adana'da eylem hazırlığındaki 4 DEAŞ'lı kardeş tutuklandı

Adana'da eylem hazırlığındaki 4 DEAŞ'lı kardeş tutuklandı

Eylem hazırlığında oldukları ileri sürülerek yakalanan 4 DEAŞ'lı kardeş, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü terör örgütü DEAŞ soruşturması kapsamında, Türkiye'ye Suriye'den yasa dışı yollardan giren 4 kardeş hakkında takip başlatıldı.

4 DEAŞ'LI KARDEŞ YAKALANDI

Adana'da bir evde yaşadıkları belirlenen Ahmet (26), Musleh (28), Mahmut (26) ve Mezin İsmail (36) isimli 4 kardeşin, adresinin tespit edildiği belirtildi.

Ekipler harekete geçerek, şafak vakti Yüreğir ilçesindeki eve baskın düzenleyerek şüpheli 4 kardeşi yakaladı. Gözaltına alınan zanlıların, emniyete getirilerek sorguya alındığı bildirildi.

Adana da eylem hazırlığındaki 4 DEAŞ lı kardeş tutuklandı #1

Adana'da eylem hazırlığındaki 4 DEAŞ'lı kardeş tutuklandı ViDEO

EYLEM HAZIRLIĞINDA OLDUKLARI BELİRLENDİ

Ekipler, terör örgütü DEAŞ adına eylem hazırlığında oldukları ve örgüt mensuplarıyla irtibatlı olduğu değerlendirilen yabancı uyruklu 4 şüpheliyi sorgulamaya başlayıp cep telefonlarını incelemeye aldı.

Adana da eylem hazırlığındaki 4 DEAŞ lı kardeş tutuklandı #2

BAĞDADİ'NİN VİDEOLARI ÇIKTI

Yapılan inceleme sonrası, zanlılardan Ahmet ve Mahmut'un ikiz olduğu öğrenilirken Ahmet'in cep telefonundan, örgüt adına savaşırken silahlı fotoğrafları çıktı. Ayrıca Ahmet'in telefonunda, terör örgütünün öldürülen lideri Bağdadi'nin videoları da bulundu.

Adana da eylem hazırlığındaki 4 DEAŞ lı kardeş tutuklandı #3

BİAT MEKTUBU BULUNDU

Mahmut İsmail isimli zanlının telefonunda ise terör örgütünün 'biat mektubu' çıktı. Ayrıca çok sayıda örgütsel fotoğraflar ele geçirildiği de belirtildi. Zanlılardan Mezin İsmail'in terör örgütünün petrolünden sorumlu olduğu, aylık 140 dolar maaş aldığı da belirlendi.

Ayrıca zanlıların Ali isimli bir kardeşlerinin DEAŞ saflarında savaşırken hayatını kaybettiği, Nadir isimli kardeşlerinin ise DEAŞ adına savaşırken terör örgütü YPG'ye esir düştüğü belirtildi.

Adana da eylem hazırlığındaki 4 DEAŞ lı kardeş tutuklandı #4

TUTUKLANDILAR

Zanlılar, sorgularının ardından adliyeye sevk edildi. Daha sonra nöbetçi sulh ceza hakimliğine çıkartılan 4 DEAŞ'lı kardeşin, tutuklandığı belirtildi.

Adana da eylem hazırlığındaki 4 DEAŞ lı kardeş tutuklandı #5