Aydın'da karantinadaki evlere fotokapanlı önlem

Aydın'da karantinadaki evlere fotokapanlı önlem

İncirliova ilçesine bağlı Acarlar Mahallesi'nde, 5 olan pozitif koronavirüsü vaka sayısı 7'ye yükselirken, 22 ikametin karantinaya alındığı mahallede fotokapanlı önlem alındı.

Aydın'da karantinadaki evlere fotokapanlı önlem

Acarlar Mahallesi'nde yaşayan 5 kişide koronavirüsü tespit edilmesinin ardından, bu kişi ve temas ettikleri yakınlarına ait 22 ikamet dün geceden itibaren karantinaya alınmıştı.

Aydın'da karantinadaki evlere fotokapanlı önlem

Aydın da karantinadaki evlere fotokapanlı önlem #1

22 EVİN OLDUĞU CADDE VE SOKAKLARA FOTOKAPAN

Yaklaşık 12 bin kişinin yaşadığı yerleşim yerinde, tüm mahallenin karantinaya  alınması yerine bazı cadde ve sokakların denetim altında tutulacağı ve fotokapan uygulaması gerçekleştirileceği belirtildi.

Aydın da karantinadaki evlere fotokapanlı önlem #2

VAKA SAYISI 7'YE YÜKSELDİ

Bugün aile fertlerine yapılan iki testin daha pozitif çıkmasıyla, koronavirüs vaka sayısı 7’ye yükseldi. Mahallede denetim ve kontrollerin devam edeceğini belirten yetkililer, gelişmelere göre yeni tedbir ve kararların alınacağını belirtti.

Aydın da karantinadaki evlere fotokapanlı önlem #3

Aydın da karantinadaki evlere fotokapanlı önlem #4

FOTOKAPAN NEDİR

Fotokapan, hareket sensörü veya kızılötesi sensör ile donatılmış veya tetikleyici olarak bir ışık demeti kullanan, uzaktan etkinleştirilmiş bir kameradır.

Kamera, araştırmacılar yoksa vahşi hayvanları film üzerinde yakalamak için kullanılan bir yöntemdir ve onlarca yıldır ekolojik araştırmalarda kullanılmıştır.

Avcılık ve yaban hayatı görüntüleme uygulamalarına ek olarak, araştırma uygulamaları arasında yuva ekolojisi, nadir türlerin tespiti, nüfus büyüklüğü ve tür zenginliğinin tahmin edilmesi yanı sıra insan yapımı yapıların yaşam alanı kullanımı ve işgali araştırmaları da yer almaktadır.

Aydın da karantinadaki evlere fotokapanlı önlem #5