5 yıllık maaşını köyüne bağışlayan muhtar

5 yıllık maaşını köyüne bağışlayan muhtar

Düzce'nin Çilimli ilçesine bağlı Yeniköy'de muhtar seçilen Feyzullah Akyol, maaşıyla kredi çekerek aldığı arsayı, köy tüzel kişiliğine bağışladı.

Düzce'de yaşayan ve son yerel seçimlerde seçim vaadi olarak muhtarlık maaşını köye bağışlayacağını söyleyen Feyzullah Akyol, verdiği sözü tuttu.

MUHTAR ADAYI OLDU

Düzce'nin Çilimli ilçesine bağlı Yeniköy'de yaşayan veteriner sağlık teknisyeni Feyzullah Akyol, köydeki gençlerin yoğun isteği üzerine son yerel seçimlerde muhtar adayı oldu.

5 yıllık maaşını köyüne bağışlayan muhtar #1

SÖZÜNÜ TUTTU

Seçim vaadi olarak muhtarlık maaşını köye bağışlayacağını söyleyen ve bu taahhüdünü notere tasdik ettiren Akyol, 31 Mart 2019'daki seçimlerde muhtar seçildi. Mazbatasını alır almaz kolları sıvayan Akyol, köyünün gelişmesi için çalışmaya başladı. İlk olarak köyün en büyük eksikliği olan köy konağı sorununu çözmek için uğraşan genç muhtar, taksitlerini maaşıyla ödemek üzere kredi çekerek satın aldığı arsayı köy tüzel kişiliğine bağışladı.

PEK ÇOK HİZMET ÜCRETSİZ

Köylüden topladığı yardımlarla bağışladığı arsaya içerisinde kütüphane de olan konağın temelini atmaya hazırlanan Akyol, inşaatı tamamlayabilmek için hayırseverlerden destek bekliyor. Aynı zamanda veteriner sağlık teknisyeni olan genç muhtar, köylülere bu alanda da pek çok hizmeti ücretsiz olarak veriyor.

Bazen gecenin bir vakti yatağından kalkıp vatandaşın ineğinin doğumuna yardım eden Akyol, hayvanların bakım ve beslenmesi ile ilgili de köylülere destek oluyor. Köylüler de maaşını harcadığı gelişimi için koşturan genç muhtarlarına destek veriyor.

5 yıllık maaşını köyüne bağışlayan muhtar #2

"5 YILLIK MAAŞIMI KÖYE HARCAMAYA SÖZ VERDİM"

Feyzullah Akyol, yaptığı açıklamada, köyüne vefa borcu dolayısıyla muhtar adayı olduğunu anlattı.

Arkadaşlarının ve komşularının kendisine her zaman destek olduğunu aktaran Akyol, "Bu yola çıkmamızdaki en büyük sebep köyden kente geçişin önüne geçmek oldu, gençlerin şehirlerde bulduğu imkanları köyümüzde ne kadar temin edebiliriz diye düşündük." dedi.

Tüm köylünün desteğiyle 5 aday arasından muhtar olarak seçildiğini belirten Akyol, köyün eksikliklerini ve yapılabilecekleri listeleyerek 35 maddeyle çalışmalara başladığını ifade etti.

5 yıllık maaşını köyüne bağışlayan muhtar #3

"SOSYAL TESİS DE İNŞA EDECEĞİZ"

Maaşından feragat ettiğini anlatan Akyol, "Kendim inisiyatif alarak 5 yıllık muhtarlık maaşını köye harcayacağıma dair söz verdim. Bu sözümü de noter huzurunda, köy halkının şahitliğinde taahhüt ettim. Sözümü tutmayı Allah nasip etti. Ben aslında bu maaşla köye bir yer alıp sosyal tesis yapmayı hedeflemiştim. Bu vaadimi gerçekleştirmek için bankadan kredi aldım, o parayla bu mülkü alıp köy tüzel kişiliğine bağışladım. Hayalini kurduğumuz için de kütüphanesi, lokali, toplantı salonu ve gençlik merkezi olan bu sosyal tesisi, inşallah burada inşa edeceğiz." diye konuştu.